Prikazivanje rezultata 1 do 21 od 21

Tema: BGA rebaling....

GSM Master skymobile's Avatar
    Clan br.
    208
    Registrovan
    Oct 2005
    Godina
    38
    Br. postova
    261
    Hvala
    18
    Pohvaljen 21 puta u 14 postova

BGA rebaling....

Ima li ko od kolega da radi to? Ako neko radi rebaling, ne samo grejanje nek mi se javi na PP. Hvala

GSM Guru Tomislav's Avatar
    Clan br.
    12022
    Registrovan
    Dec 2008
    Br. postova
    141
    Hvala
    19
    Pohvaljen 65 puta u 29 postova
    Moze da se odradi velika vecina cipova!

Tomislav

GSM Master voodoons's Avatar
    Clan br.
    2242
    Registrovan
    Sep 2006
    Br. postova
    436
    Hvala
    73
    Pohvaljen 55 puta u 43 postova
    Meni treba lampa za IC. Ko u Srbiji ima te stvari? Ja nisam nasao ni u jednoj našoj ili VP iz komsiluka same lampe, neki imaju IC Rework Stanice ali niko lampe...

Sent from mighty voodoo magic

GSM Master grec's Avatar
    Clan br.
    1760
    Registrovan
    Jul 2006
    Godina
    33
    Br. postova
    280
    Hvala
    35
    Pohvaljen 12 puta u 8 postova
    ali se svaki vrati....
    jedino resenje je ugradnja novog cipa.

GSM Guru Kamenni's Avatar
    Clan br.
    13220
    Registrovan
    Oct 2010
    Godina
    45
    Br. postova
    128
    Hvala
    51
    Pohvaljen 15 puta u 13 postova
    Moze da bude, ali nemora da znaci, desava se, ali nije pravilo!
    :-)

GSM Master
    Clan br.
    534
    Registrovan
    Dec 2005
    Br. postova
    634
    Hvala
    19
    Pohvaljen 28 puta u 20 postova
    Prvo pozdrav svim članovima i starim kolegama..
    dugo nisam učestvovao na forumu (bilo tu i opravdanih razloga ) pa vas zato pozdravljam

Tema me je zaintrigirala pa sam morao da učestvujem i pitam te zasta ti treba BGA rebaling,
    ja već tri godine radim taj zanat LapTopovi najviše, pa možda mogu i da ti pomognem.... mislim da nema trenutno čipa koji nemogu da prekuglam
    i td..
    drago mi je što je neko postavio ovo pitanje tj otvorio ovu temu... voleo bih da ima još tema na ovu problematiku sa kojom se ja borim već 3 i više godina...

Pozdrav Kalisko !!!

GSM Master voodoons's Avatar
    Clan br.
    2242
    Registrovan
    Sep 2006
    Br. postova
    436
    Hvala
    73
    Pohvaljen 55 puta u 43 postova
    Koju stanicu koristiš? Welcome back

Sent from mighty voodoo magic

GSM Master
    Clan br.
    534
    Registrovan
    Dec 2005
    Br. postova
    634
    Hvala
    19
    Jovy RE-8500 i Jetronix-ECO

GSM Master
    Clan br.
    534
    Registrovan
    Dec 2005
    Br. postova
    634
    Hvala
    19
    Upravo radim Toshibu c855 - grafiku
    čip- 216-0810028
    Ati Radeon HD 7610M

GSM Master
    Clan br.
    534
    Registrovan
    Dec 2005
    Br. postova
    634
    Hvala
    19

Thumbs up

Upravo opečena , gotova i ide na ploču :)
    Attached Images Attached Images

11. Sledeci korisnici su rekli hvala kalisko za ovaj koristan post:

GSM Master
    Clan br.
    534
    Registrovan
    Dec 2005
    Br. postova
    634
    Hvala
    19
    Citiram Original postovao grec Pogledaj post
    ali se svaki vrati....
    jedino resenje je ugradnja novog cipa.
    Ako se cip nadalje malo vise pazi tj. redovno odrzava na temperaturu , nece se skoro vratiti
    to je barem moje iskustvo, a brzo se vracaju musterije koji su bili mnogo namarni prema svom uredjaju
    pa je grafika ili cipset doso do nekog vrhunca koji moze da izdrzi e onda ide dobar polovan ili nov cip,
    moze se u startu videti sa kakvim cipom imate posla i onda se radi resenje da se musterija nevraca
    a jsno je da je najbolje novi cip. Netreba zaboraviti da je i taj koji je crko bio nov ... sto znaci
    da sve zavisi od korisnika uredjaja.... lapTop kod mene nece nikada da crkne (mislim na grafiku ili cipset)
    kao sto do sada nije ni jedan pregrejao i crko.

Pozzz
    Izmenio kalisko : 27-02-15 u 02:22 Razlog: visak teksta

13. Sledeci korisnici su rekli hvala kalisko za ovaj koristan post:

GSM Master YuMERA's Avatar
    Clan br.
    511
    Registrovan
    Dec 2005
    Godina
    55
    Br. postova
    348
    Hvala
    67
    Pohvaljen 163 puta u 63 postova
    Na ovom cipu primetio sam da 6 'kuglica' imaju veci precnik za oko 2 mikrona pa sam skoro siguran da ce se laptop gasiti 2-3 putu u 32h...

pozdrav Nikola

GSM Master
    Clan br.
    534
    Registrovan
    Dec 2005
    Br. postova
    634
    Hvala
    19
    Citiram Original postovao YuMERA Pogledaj post
    Na ovom cipu primetio sam da 6 'kuglica' imaju veci precnik za oko 2 mikrona pa sam skoro siguran da ce se laptop gasiti 2-3 putu u 32h...

pozdrav Nikola
    Nisu 6 lose si izbrojao pogledaj malo bolje ima ih vise u razlicitim velicinama.
    Toshiba sinoc sklopljena i radi kao sat , ceo dan testiran i veceras predata musteriji.
    Tvoju grafiku cu da prekuglam unakrsno sa tri velicine kuglice sa po jedan mikron razlike u velicini
    i mora da radi kada si ti upitanju.

I tebi velik pozdrav UCITELJU MOJ !!!!!!!!!!!!

GSM Master grec's Avatar
    Clan br.
    1760
    Registrovan
    Jul 2006
    Godina
    33
    Br. postova
    280
    Hvala
    35
    Citiram Original postovao kalisko Pogledaj post
    Ako se cip nadalje malo vise pazi tj. redovno odrzava na temperaturu , nece se skoro vratiti
    to je barem moje iskustvo, a brzo se vracaju musterije koji su bili mnogo namarni prema svom uredjaju
    pa je grafika ili cipset doso do nekog vrhunca koji moze da izdrzi e onda ide dobar polovan ili nov cip,
    moze se u startu videti sa kakvim cipom imate posla i onda se radi resenje da se musterija nevraca
    a jsno je da je najbolje novi cip. Netreba zaboraviti da je i taj koji je crko bio nov ... sto znaci
    da sve zavisi od korisnika uredjaja.... lapTop kod mene nece nikada da crkne (mislim na grafiku ili cipset)
    kao sto do sada nije ni jedan pregrejao i crko.

Pozzz

kod mene je rijetkost da čip koji nakuglam izdrži duže od 6 mjeseci, i ista je stvar dal ga nakuglo ili ga pregrijao (da ga zaljuljaš par puta i odozgo pritisneš da malo zalegne)...
    mušteriji kažem odma ako hoćete da ga samo pregrijem to košta 30e i nema apsolutno nikakve garancije (ali u praksi ako crkne kroz 7 dana vratim pare) ...

ako hoće novi čip onda dajem garanciju 6 mjeseci i još mi se ni jedan nije vratio i uvijek uzimam novi originalni čip ništa ono Refurbished i ta ######.

17. Sledeci korisnici su rekli hvala grec za ovaj koristan post:

GSM Senior
    Clan br.
    1328
    Registrovan
    May 2006
    Godina
    43
    Br. postova
    78
    Hvala
    16
    Pohvaljen 10 puta u 5 postova
    Konzole PS3, kako? Ima li negde novih čipova?

GSM Master
    Clan br.
    534
    Registrovan
    Dec 2005
    Br. postova
    634
    Hvala
    19
    kod mene je rijetkost da čip koji nakuglam izdrži duže od 6 mjeseci, i ista je stvar dal ga nakuglo ili ga pregrijao (da ga zaljuljaš par puta i odozgo pritisneš da malo zalegne)...
    mušteriji kažem odma ako hoćete da ga samo pregrijem to košta 30e i nema apsolutno nikakve garancije (ali u praksi ako crkne kroz 7 dana vratim pare) ...

ako hoće novi čip onda dajem garanciju 6 mjeseci i još mi se ni jedan nije vratio i uvijek uzimam novi originalni čip ništa ono Refurbished i ta ######.
    e ovako da razmenimo malo iskustva ... sto se tice ljuljanja i naleganja odozgo ja ti skidam kapu ako to uspevas kada su severni i juzni mostovi upitanju.... prosto mislim da je to nemoguce uraditi u 98 % cipova npr. ako to uradis na intelovom severnom mostu 845 i njmu slicnim a ima ih dosta recicu da je to nemoguce a da to posle radi ...
    a sto se tice kuglanja i grejanja takodje mislim da nije isto iz razloga sto su stare kuglice promenile strukturu i samim podgrevanjem se dobije da se razgreju , malo prihvate tamo gde su izgubile kontakt ali struktura ostaje ista .... znaci kuglanjem se stavljaju nove kuglice koje se nisu gejale 1000 puta na visokim temperaturama pa tako nove drze dosta dugo , e sad da li ce trajati 6 ili vise meseci to nadalje zavisi u vecem broju slucaja od samog korisnika uredjaja , zelim da kazem da ce dosta trajati ako ne pregreva npr. laptop, a ako roknes non stop youtub u full rezoluciji i to u HD kvalitetu ili zahtevnu igricu , nece dugo trajati , kao primer cu ti dati da cip 216-0752001 (HD 4200)ili 216-0674026 koga imaa u mnogim latopovima novu ubijam za 3 sata rada furmarka ili jace igrice, hocu da kazem da zavisi od same grafike koliko ce da traje pa bila ona nova ili kuglana. Ako to musterija ispostuje imace dugo svoj laptop. Kada kupuju gledaju da kupe jeftiniji laptop komercijalne klase a posle hoce da sa njma igraju "pes 2015" ili da njime vrse renderovanje u autocad gde grafika radi 100% , takav mora da rikne pa bilo nov ili star kuglani cip a taj podgrejani neci izdzati ni 7 dana i dako dalje.....

Kolko para tolko muzike !

Kolega nikako nije isto nakuglan i pregrejan cip i nemoze nikada biti veruj mi.

Pozdrav Kalisko

20. Sledeci korisnici su rekli hvala kalisko za ovaj koristan post:

GSM Master
    Clan br.
    534
    Registrovan
    Dec 2005
    Br. postova
    634
    Hvala
    19
    Citiram Original postovao Majstor Pogledaj post
    Konzole PS3, kako? Ima li negde novih čipova?
    Ima reci koji ti treba
    napisi oznaku cipa

samo da ti kazem i ovo da se ni jedan nije vratio nakuglan sa 73/27 ( odnos - olova i kalaja) kuglicama mada mislim da bi bilo mozda i bolje da se urade sa bezolovnim kao kod nekih Nvidia grafickih cipova na laptopovima
    istina nije ih bilo puno mislim da je bilo ukuno 7 i rade jos svi neki i duze od 1 godine,
    kvalitet cipa je u vecini slucajeva dobar i kada se nakugla dobro (a da nisu duvani ) to sljaka

pozzzz
    Izmenio kalisko : 01-03-15 u 03:55

22. Sledeci korisnici su rekli hvala kalisko za ovaj koristan post:

GSM Master grec's Avatar
    Clan br.
    1760
    Registrovan
    Jul 2006
    Godina
    33
    Br. postova
    280
    Hvala
    35
    mislim da ste u zabludi ili previše optimistični da nakuglan radi ok i da je to rešenje ili ja imam peh !! Koristio sam i olovne i bezolovne kuglice i ovakve i onakve ma ništa brate.
    Pričam svakodnevno sa drugarima koji rade ovo i skupa smo došli do zaključka da ne nastaje problem izmedju ploče i čipa što mi kuglamo, nego je problem na čipu tj. između čipa i stakla.

GSM Guru Kamenni's Avatar
    Clan br.
    13220
    Registrovan
    Oct 2010
    Godina
    45
    Br. postova
    128
    Hvala
    51
    Pohvaljen 15 puta u 13 postova
    Nekoliko laptopova kojima sam kuglao cipove a kojima je uzrok kvara bio pad ili neka vrsta udaraca rade bez problema i to neki vec skoro dve godine, a oni koji su pregrevani daleko manje, neki se vrate i posle mesec, dva dana, pa ajde ponovo, ali onda pokusam da ih ubedim da zamenemo cip.
    Laptopove i uopste uredjaje na kojima vidim da je neko nesto radio odmah vracam vlasniku, ni nepokusavam da gubim vreme i zivce.
    Na nekom sajtu sam pre godinu i vise nasao da je procenat uspesnosti u kuglanju 70%, meni je procenat bio nesto veci ali predpostavljam da je samo razlog tome ne sto sam ja bolji ili spretniji od bilo koga drugo, nego samo zato sto neuzimam svasta da radim i i cim mi je sumnjivo nesto da je neko grejao ili bilo sta, vracam nazad i neradim!
    Izmenio Kamenni : 03-03-15 u 12:20

GSM Master
    Clan br.
    534
    Registrovan
    Dec 2005
    Br. postova
    634
    Hvala
    19
    mislim da ste u zabludi ili previše optimistični da nakuglan radi ok i da je to rešenje ili ja imam peh !! Koristio sam i olovne i bezolovne kuglice i ovakve i onakve ma ništa brate.
    Pričam svakodnevno sa drugarima koji rade ovo i skupa smo došli do zaključka da ne nastaje problem izmedju ploče i čipa što mi kuglamo, nego je problem na čipu tj. između čipa i stakla.
    Nebih da te uvredimim ali i ti i tvoji drugovi pričate gluposti ... " IZMEĐU ČIPA I STAKLA " molio bih da mi objasnite kako to..... glupost !!!
    Pozdrav Kalisko
    Izmenio kalisko : 03-03-15 u 12:13

GSM Master
    Clan br.
    534
    Registrovan
    Dec 2005
    Br. postova
    634
    Hvala
    19
    Citiram Original postovao Kamenni Pogledaj post
    Nekoliko laptopova kojima sam kuglao cipove a kojima je uzrok kvara bio pad ili neka vrsta udaraca rade bez problema i to neki vec skoro dve godine, a oni koji su pregrevani daleko manje, neki se vrate i posle mesec, dva dana, pa ajde ponovo, ali onda pokusam da ih ubedim da zamenemo cip.
    Laptopove i uopste uredjaje na kojima vidim da je neko nesto radio odmah vracam vlasniku, ni nepokusavam da gubim vreme i zivce.
    Na nekom sajtu sam pre godinu i vise nasao da je procenat uspesnosti u kuglanju 70%, meni je procenat bio veci ali predpostavljam da je samo razlog tome ne sto sam ja bolji ili spretniji od bilo koga drugo, nego samo zato sto neuzimam svasta da radim i i cim mi je sumnjivo nesto da je neko grejao ili bilo sta, vracam nazad i neradim!
    Bravo brate !!!!!!!!!!!!!!

Pravila postovanja