Prikazivanje rezultata 1 do 8 od 8

Tema: chip tuning

GSM Master KOBRA1991's Avatar
    Clan br.
    12877
    Registrovan
    Feb 2010
    Godina
    27
    Br. postova
    287
    Hvala
    95
    Pohvaljen 35 puta u 28 postova

chip tuning

Posto bi uzeo neki od komercijalnih alata za chipovanje vidim da imaju mpps, galeto, kess itd sta bi od toga valjalo uzeti ili neki profesionalni pa recite svoje misljenje.

GSM Guru PabloKs's Avatar
    Clan br.
    13239
    Registrovan
    Oct 2010
    Godina
    31
    Br. postova
    218
    Hvala
    34
    Pohvaljen 41 puta u 20 postova
    Bilo koja promena cipa, ubacivanje mapa, promena parametara ECU-a, automobil bi trebalo da se testira na valjcima kasnije. Trebaju ti proverene mape, a to ces tesko naci. U zavisnosti od stanja vozila ide i opdgovarajuca mapa... Sa druge strane treba da znas i oko mehanike kako sta ide... Dosta sam se i ja interesovao bio i na kraju odustao... Ovo je ukratko samo sto mi je trenutno palo napamet...

Clan br.
    12877
    Registrovan
    Feb 2010
    Godina
    27
    Br. postova
    287
    Hvala
    95
    nisam mislio sad nesto specijalno da se bavim sa tim nego cisto za sebe i drugare. znam da bi najbolje bilo da sam pravim mapu po svom ECU ali nigde nisam nasao neki trening il kako vec gde je opisano sta i kako.

GSM Master skymobile's Avatar
    Clan br.
    208
    Registrovan
    Oct 2005
    Godina
    36
    Br. postova
    261
    Hvala
    18
    Pohvaljen 21 puta u 14 postova
    Treba ti MPPS kao osnov i treba ti BDM za ono sto MPPS ne moze. Treba ti Galeto 4 za novije siteme ubrizgavanja, EDC17 recimo. Trebas imati neke vestine iz mehanike ili dobrog mehanicara. Mape niposto ne ubacujes neproverene, moras imati nekog ko zna sta radi i da ti odradjuje mape da te ne boli glava ako ti vec ne znas raditi u WinOLS-u. Ja vec neko vreme se bavim tim, skidanje FAP filtera(softversko) izmedju ostalog, i mogu ti reci da nije ni malo jednostavno kad recimo previdis neku sitnicu i auto posle nece da upali. To nije telefon od par stotina eura max, to je auto od 4-5000 eura najmanje pa na gore tako da nije bas za igranje. Takodje moras imati i programatore, bar dva razlicita, za flash-eve jer na nekim motornim ECU se mora skinuti flesh fizicki da bi se procitao i upisao drugi/modifikovan dump. Osim svega toga moras imati i dijagnosticke uredjaje ili nekog ko ima servis i poseduje iste i naravno zna da ih koristi. Ne znam sta si mislio da radis u startu, koji auto, ali ako nemas nekog da ti je tu kad zakoci i ako nemas ove neke osnovne stvari koje sam naveo, ja ne bih to pocinjao da sam na tvom mestu. Ja sam se par godina razmisljao i pokusavao da krenem ali nisam imao nikog pouzdanog da mi radi mape i da ako zakoci negde zna da pomogne. Tacno je da bi bilo pozeljno imati i Dyno mashinu ali to su vec ogromna ulaganja a u sutini nije neka preterana potreba.
    P.S. jedna recenica koju sam cuo(zezanje je ali ima istine u tome) kad sam napravo prvi problem i trazio sta i kako dalje i ostala mi je duboko u secanju:
    NE CHIPUJ AUTO KOJI NE MOZES DA KUPIS

5. Sledecih 4 clanova foruma reklo je hvala skymobile na ovom korisnom postu:

Clan br.
    12877
    Registrovan
    Feb 2010
    Godina
    27
    Br. postova
    287
    Hvala
    95
    Punooo hvala na ovako detaljnom objasnjenju i utrosenom vremenu. da li postoji mogucnost iscitavanja mapa i slanja tebi i remapovanja od strane tebe i naravno po kojoj ceni.

GSM Guru Tomislav's Avatar
    Clan br.
    12022
    Registrovan
    Dec 2008
    Br. postova
    141
    Hvala
    17
    Pohvaljen 65 puta u 29 postova
    Auuuuuuuuuuuu!

Mogu ti pomoci poprilicno!

Javi se Dariu!

Clan br.
    12877
    Registrovan
    Feb 2010
    Godina
    27
    Br. postova
    287
    Hvala
    95
    Hvala puno cucu se sa dariom

GSM Master voodoons's Avatar
    Clan br.
    2242
    Registrovan
    Sep 2006
    Br. postova
    426
    Hvala
    68
    Pohvaljen 55 puta u 43 postova
    100€ ruke za kodiranje računara menjaca sa svim datim instrukcijama, samo Next, Next, itd... mada mape sad ubacuju za 50€, skidaju i snime pa inda prc, ne radi nešto, ne znamo šta dalje... za pocetak, treba da se uradi vučni proračun vozila pa mapu sredjujes na osnovu toga.. treba ti znanje iz mehanike ali i mehanizama jer sama Mehanika neće bas da ti resi probleme..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Slicne teme

1. sandisk chip
    Postovao GSM LO u forumu Potraznja
    Odgovori: 0
    Zadnji post: 22-08-14, 17:32
  2. ps2 chip
    Postovao GSMBoriss u forumu Razne poruke...
    Odgovori: 1
    Zadnji post: 18-04-12, 14:00
  3. ps2 chip
    Postovao Serviser u forumu PSx, XBOX i ostale konzole za igru
    Odgovori: 3
    Zadnji post: 16-03-12, 11:03
  4. CHIP ZA PS2 U BG-u
    Postovao Alen90 u forumu PSx, XBOX i ostale konzole za igru
    Odgovori: 2
    Zadnji post: 03-02-10, 17:21
  5. Phone tuning
    Postovao Takt u forumu Nokia HW sekcija