Prikazivanje rezultata 1 do 19 od 19

Tema: Problemi sa VP-om

GSM Master goran.gsm's Avatar
    Clan br.
    6840
    Registrovan
    Jul 2007
    Br. postova
    262
    Hvala
    59
    Pohvaljen 6 puta u 6 postova

Problemi sa VP-om

Da ne otvoram novu temu,da se nadovrzem evo ima 2-3 sedmice u MKD kod nas konkretnije u Prilepu idu musterije sa rezervnim delom u ruci sa stembill Megamobill!!!! i tvrdi mi da rezervni del platil po dilersku cenu i kazemi tocno i koja cena,sto je tacno da je kupen po istu cenu, cak i redovni musterii ide mi sa rezervni del u ruci takogje kupljen u mega mobill!!!.Dobro sto kod vas u bifsi YU prostori vele prodaja za saradnju sa nekom trazi mu dokumenat od firmu ili sl. bar ja sam tako upucen,jbg. ja naplatim koliko mislim i juce dolazi mi prijatelj sa tcsh u rukama za huawei u 8110 i kaze mi daj molim te zamenimi ovaj nasao sam za 300 dinara jeftinije od tebe a isti taj megamobill nudi na maloprodaznu cenu 800 sto i drzi mesto,a ja nemu isto reko 800 ,, mizerija i sramota, pa kod nas u prilepu vise servisiraju menjacnici od servisa.
    Izmenio goran.gsm : 09-02-13 u 14:48

Balkan GSM Team Eprom's Avatar
    Clan br.
    487
    Registrovan
    Dec 2005
    Srbija,Zemun,Bezanijska 18 service,Bezanijska 21 battery shop
    Godina
    51
    Br. postova
    6.474
    Hvala
    1.243
    Pohvaljen 1.580 puta u 892 postova
    Premestio sam post jer mislim da je ovde mesto za ovo sto pise pa ko ima sta da napise na ovu temu izvolte

Product Suporter cacko's Avatar
    Clan br.
    1853
    Registrovan
    Jul 2006
    Godina
    35
    Br. postova
    283
    Hvala
    17
    Pohvaljen 14 puta u 7 postova
    Kaj nas vo Kumanovo ne doadjaat od Megamobil no doadjaat od drugi koi prodavaat roba na golemo

GSM Master grga's Avatar
    Clan br.
    12175
    Registrovan
    Feb 2009
    Godina
    43
    Br. postova
    598
    Hvala
    366
    Pohvaljen 281 puta u 169 postova
    1.Uzmes deo
    2.Pitas ima li garanciju da taj deo radi.
    3.Ugradis deo,naplatis RUKE !
    4.Ako se desi da ne radi,posaljes ga tamo gde je dobio garanciju.

Ovo je ljudi 2013-ta godina i sve je dostupno....sta je sa vama.....

Balkan GSM Team Deki's Avatar
    Clan br.
    3
    Registrovan
    Aug 2005
    Godina
    37
    Br. postova
    792
    Hvala
    68
    Pohvaljen 181 puta u 108 postova
    Slazem se sa tobom u neku ruku ali objasni mi situaciju da on ode da vrati deo i da recimo mu tamo kazu a nije montiran kako treba... ili koja vec druga nebulozna prica...
    Znas i sam kakvih sve ima (cast izuzecima) koji prodaju delove a nemaju pojma sta je sta i sta se kako montira...

Sta cemo onda??? Da mi skace po glavi i vristi po servisu???

Ja sam jednom otisao u telenorovu prodavnicu gde su coveku rekli da mu ne radi gprs zato sto mu je lose dekodiran telefon a ustvari radnika u prodavnici mrzlo da podesava telefon rucno jer nije imao automatske paremetre pa sam ja morao ispred njega da uradim njegov posao da bi ostao cistog obraza kod coveka i dokazao ko kako radi...

eto toliko od mene na ovu temu

GSM Master grga's Avatar
    Clan br.
    12175
    Registrovan
    Feb 2009
    Godina
    43
    Br. postova
    598
    Hvala
    366
    Pohvaljen 281 puta u 169 postova
    Znas kako ja se ogradim u startu......kazem vrlo lepo sta moze da ocekuje,unapred kazem da je vrlo moguce da tako kupljeni delovi ne rade itd,itd.....da ne snosis nikakvu odgovornost za nesto sto je kupio tamo negde.
    Vece probleme imas veruj mi kad mu ti montiras svoj deo,pa on crkne i ti opet narucujes kinesko ######,gnjavis po 3 puta jedno isto...
    Tako radim zadnje dve godine i nemam nikad problem,s tim sto kod mene u gradu kupuju kod Spileta,sta on dalje radi sa toliko reklamacija,mene to ne interesuje,znam samo da kuka na sve VP,ali zato i uzima i kolicinu.

Pre neki dan sam imao coveka,kome sam zamenio tac i on se odlepio,lepo sam mu objasnio da je kupio kod mene ne bi bilo sanse da se odlepi i KRAJ.A bila je ta prica "nije dobro montiran".....e onda mu ja uzmem i zalepim malo duplom trakicom i kazem....evo toliko od mene za ovakav tac.Jos se i zahvaljuje i uvek ih ispratim sa : "KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE"

Ovo oko dekodiranja je standardna prica i nije prica o delovima.....toga ce uvek biti....tu ne mozemo nista,tako je kako je
    Izmenio grga : 10-02-13 u 02:20

GSM Expert Dr SEMA's Avatar
    Clan br.
    66
    Registrovan
    Sep 2005
    Br. postova
    2.528
    Hvala
    197
    Pohvaljen 659 puta u 314 postova
    šta je dečaci januar zima nema oslabio posao pa mlatite kao i obično praznu slamu,klasika zar ne...
    ja ću samo jednu u nadi da je pametnom dosta,ne ugrađujem ništa sa strane iz VP i maximalno izbjegavam VP koje tako rade,kupim samo kad mi baš baš treba...

p.s.
    za ove što poručuju sa ebay-a pa donesu u radnju kažem cijenu koliko bi ga izašlo i sa mojim dijelom,u slučaju da je sve ok naplatim,u slučaju da dio nije ipspravan,skinem vratim stari kažem ne odgovara ti ovaj dio pogrešan si naručio (žali bože vremena,ali ne može čovjek uvijek biti u plusu )

8. Sledecih 3 clanova foruma reklo je hvala Dr SEMA na ovom korisnom postu:

GSM Guru Vlada.in's Avatar
    Clan br.
    10933
    Registrovan
    Apr 2008
    Godina
    43
    Br. postova
    216
    Hvala
    47
    Pohvaljen 25 puta u 20 postova
    Citiram Original postovao goran.gsm Pogledaj post
    Da ne otvoram novu temu,da se nadovrzem evo ima 2-3 sedmice u MKD kod nas konkretnije u Prilepu idu musterije sa rezervnim delom u ruci sa stembill Megamobill!!!! i tvrdi mi da rezervni del platil po dilersku cenu i kazemi tocno i koja cena,sto je tacno da je kupen po istu cenu, cak i redovni musterii ide mi sa rezervni del u ruci takogje kupljen u mega mobill!!!.Dobro sto kod vas u bifsi YU prostori vele prodaja za saradnju sa nekom trazi mu dokumenat od firmu ili sl. bar ja sam tako upucen,jbg. ja naplatim koliko mislim i juce dolazi mi prijatelj sa tcsh u rukama za huawei u 8110 i kaze mi daj molim te zamenimi ovaj nasao sam za 300 dinara jeftinije od tebe a isti taj megamobill nudi na maloprodaznu cenu 800 sto i drzi mesto,a ja nemu isto reko 800 ,, mizerija i sramota, pa kod nas u prilepu vise servisiraju menjacnici od servisa.
    bes takvog prijatelja sto se prodao za 300 din! ja mu ne bi ugradio taj deo pa da znam da ce da crkne! nek ide tamo gde je kupio da mu ugrade...

10. Sledecih 3 clanova foruma reklo je hvala Vlada.in na ovom korisnom postu:

GSM Expert Dr SEMA's Avatar
    Clan br.
    66
    Registrovan
    Sep 2005
    Br. postova
    2.528
    Hvala
    197
    Pohvaljen 659 puta u 314 postova
    vlada.in
    zlatna ti ova "beš takvog prijatelja" popi šta u moje ime...

zove prijatelj imaš taj i taj telefon,imam ,napravim mu extra cijenu,razmislit će pa će javiti,posle njega zovu dvojica kolega imaš li,NEMAM,zove on nakon 2 sata kao došao bi po telefon,reko nema prodao,kako prodao? pa reko fino došao čovjek i ja prodao,za par minuta zove mušterija imaš li telefon imam,koliko je toliko i toliko,ok,zove opet on,kao zvao moj drugar rekao si da imaš,reko da ali imam u izlogu po cijeni koja je u radnji nemam na crno na onu cijenu koju sam ti prije rekao,pa ajde prodaj taj, ne mogu on mi je zaveden u papirologiji mora ići samo po cijeni koja je na izlogu,ok ćao,ćao i tebi.... kakvi crni prijatelji

12. Sledecih 3 clanova foruma reklo je hvala Dr SEMA na ovom korisnom postu:

GSM Master alo-alo's Avatar
    Clan br.
    73
    Registrovan
    Oct 2005
    Godina
    60
    Br. postova
    447
    Hvala
    199
    Pohvaljen 111 puta u 71 postova
    "nek ide tamo gde je kupio da mu ugrade... "

upravo tako ih i ja ispratim!Ko se "ciganči" ne treba mi u radnji!

Što reče ovde neko pametan:"To uopšte nije tvoja mušterija,već nečija tuđa!"

14. Sledeci korisnici su rekli hvala alo-alo za ovaj koristan post:

Clan br.
    6840
    Registrovan
    Jul 2007
    Br. postova
    262
    Hvala
    59
    Citiram Original postovao alo-alo Pogledaj post
    "nek ide tamo gde je kupio da mu ugrade... "

upravo tako ih i ja ispratim!Ko se "ciganči" ne treba mi u radnji!

Što reče ovde neko pametan:"To uopšte nije tvoja mušterija,već nečija tuđa!"

A kad ti dogje prijatelj ili neko blizi sa rezervni deo uruci sa stembilj recimo Megamobill i kaze ti evo kupio sam za 3 puta jeftinije,Gde su vele prodaje neka se jave ovde na forumu a znam da su svesni kad okrenes telefon kaze da nije kupen od njih,da oni ne daju svakome,i t.d.

Citiram Original postovao Vlada.in Pogledaj post
    bes takvog prijatelja sto se prodao za 300 din! ja mu ne bi ugradio taj deo pa da znam da ce da crkne! nek ide tamo gde je kupio da mu ugrade...
    Druze ja sam uzeo tach da ugradim odlepio sam lepo gore kod kontakta da ne se prepozna naravno u negovom prisustvo i na kraj tach ne radi i onda on sad sta da radim ami vraticu ga i tako lepo otkacim ga, i to nije lepo ali sta da radim nemogu da tako vratim covek da mu drugi montiraju......

Citiram Original postovao cacko Pogledaj post
    Kaj nas vo Kumanovo ne doadjaat od Megamobil no doadjaat od drugi koi prodavaat roba na golemo
    Pa kaj vas drugite voobsto ne mu cinat delovite ali ne e vo red gi poznavam dobro i NKS I Digiko pa ti mozis vednas da go resis problemot barem tebe ti se blisku dvajcata sto gi prodavaat delovite
    Izmenio Eprom : 11-02-13 u 13:27 Razlog: Visestruki postovi

GSM Master cybercom's Avatar
    Clan br.
    128
    Registrovan
    Oct 2005
    Godina
    46
    Br. postova
    718
    Hvala
    16
    Pohvaljen 67 puta u 39 postova
    "A kad ti dogje prijatelj ili neko blizi sa rezervni deo uruci sa stembilj recimo...."

1. Ja mojim prijateljima ne naplatim nista, niti ruke niti deo !
    2. Prijatelj nikada nece uraditi to sto je tvoj "prijatelj" uradio.
    3. Ja nikada prijatelju (da se nadovezem na tacku jedan) nebi naplatio deo 3x skuplje (kako si ti naveo u postu iznad)

Kako drug @sema kaze : Januar, nema se posla, ima puno slobodnog vremena a ?

17. Sledeci korisnici su rekli hvala cybercom za ovaj koristan post:

Clan br.
    6840
    Registrovan
    Jul 2007
    Br. postova
    262
    Hvala
    59
    Citiram Original postovao cybercom Pogledaj post
    "A kad ti dogje prijatelj ili neko blizi sa rezervni deo uruci sa stembilj recimo...."

1. Ja mojim prijateljima ne naplatim nista, niti ruke niti deo !
    2. Prijatelj nikada nece uraditi to sto je tvoj "prijatelj" uradio.
    3. Ja nikada prijatelju (da se nadovezem na tacku jedan) nebi naplatio deo 3x skuplje (kako si ti naveo u postu iznad)

Kako drug @sema kaze : Januar, nema se posla, ima puno slobodnog vremena a ?
    Akad ti vrati telefon, recimo prijatelj na reklamaciju i kaze ti sta je ovo za nedelju dana(otprilike) koj del si ugradio 3-5 klasa,zasto meni bas ovo ono, ili pak da kazem prijatelj da svi delovi su sr.nje nemoj kod mene idi na drugo mesto jel tako da kazem ili naplatis redovna cena i posle zamenis del u garatnom roku ako je,evo ti primer recimo flet kabel VP ti daje garanciju za ispravnost fleta primer (6710s) kod nas kosta 600 dinara golemo prodaznu cenu ako je flet neispravan onda ti zamenu ako primer flet kabel otkaze za mesec dana kao sto se mnogo cesto desi onda vele prodaja nema da ti zameni flet kabel jel tako da budemo iskreni onda ja treba da od moj budzet da kupim novi flet i da mu dam coveku ispravan telefon ili pak da mu kazem jbg. kolko pare toliko muzika, sta kazes na ovo, imalo slucaevi da ti kaze pa kod onaj drugi stvarnoo je flet 1450 dinara ali daje ti covek garanciju i flet je PRVA KLASA!A to sto kazes da on nije mi prijatelj kad mi dogje sa del u rukama da to je tacno,ja ovo kazem iz iskustva a sigurno svi sa taj problem imate VELIKO ISKUSTVO i to na vase legja i t.d, ja sve sto sam ugradio dajem mu 3 meseca garancije i naplatim redovnu cenu i to je to!Recimi jel si imao problem da musterija ti vrati telefon sa eran crnome boju i slabo svetlu u pozadini i kazeti ekran sam zamenio kod tebe pred 2 meseca i evo opet pak isto,kako da objasnis na covek da u 99% u slucaevima crkne lcd od mehaniki defekt no lcd nije polomljen nego natisnut ili sl., a on ti kaze da nije polomljen lcd eto vidi se ili nije mu pao mobilni a dislej ne radi.A vele prodaja nema da ti zameni lcd ako folija e odlepena!I t.d.Ja mogu da zamenim rezervni del samo ako ja licno sam uzeo od VP i tacka.Ja zivim i prehanim porodicu samo od ovaj biznis i niko da sad nije me pitao dali imam od cega da zivim ili mi je dao da zivim,a kad ti se jave na mobilni od VP i kaze druze imas nekakav borc otprilike 30000-40000 dinara i moramo da racistimo ovo ono a sluci se da u tom momentu nemas toliko pa pocnes da srckas od teftercic koj svakog od nas ima i li su nedostupni ili kaze ti kako ti nije sramota za 500-700 dinara da me zoves da sam borc kod tebe donecu ti pare drugi mesec a svi su ti oni Prijatelji ili bliski na koji si naplatio manje nego drugi.E taj tefteric sam pocepao pred dve godine i nikad vise nama pisanku ako imas za mobilni ima da platis jer neki drugi nemaju ni za hleb.Molim vas za razumevanju mislim da niko nisam uvredio i mislim da sam u pravo sa ovo moje iskustvo.Pozdrav svima
    Izmenio goran.gsm : 11-02-13 u 14:55

GSM Master cybercom's Avatar
    Clan br.
    128
    Registrovan
    Oct 2005
    Godina
    46
    Br. postova
    718
    Hvala
    16
    Pohvaljen 67 puta u 39 postova
    Ocigledno nisi shvatio moj post.

Clan br.
    6840
    Registrovan
    Jul 2007
    Br. postova
    262
    Hvala
    59
    Citiram Original postovao cybercom Pogledaj post
    Ocigledno nisi shvatio moj post.
    Svatio sam druze-kolega ali sve je to vezano za ovaj rad..... Pozdrav i zivio

Balkan GSM Team megamobil's Avatar
    Clan br.
    1440
    Registrovan
    May 2006
    Br. postova
    330
    Hvala
    89
    Pohvaljen 96 puta u 46 postova
    Posto sam direktno prozvan redno je i da kazem nesto na ovu temu.
    U mojoj veleprodaji je zabranjen ulaz za fizicka lica i nemoguce je da fizicko lice kupi bilokakvu robu po VP ceni
    Jedini nacin da moja roba stigne u ruke krajnog kupca po VP ceni je ako je uzme neki vas prijatelj, taxista,brat, rodjak koji redovno uzima robu za neku radnju uili servis i dostavlja vam, pa uz vasu robu, doporuci i jos nesto sto sto treba njemu ili nekom njegovom prijatelju (mada cesto ukoliko posumnjamo, javimo se poruciocu da potvrdi dali je sva ta roba za njega)
    Pokusavali smo da ne izdajemo robu bez vase prethodne porudzbine i najave ko ce i kada da podigne robu ali smo naisli na negativnu reakciju sa vase strane.
    Garantiram da preuzimamo sve mere da zastitimo radnje i servise sto se tice ovog problema.
    Hteo bih da cujem i misljenja ostalih mojih musterija dali su imali vakvih ili slicnih problema samnom.
    @goran.gsm
    ko si ti? kako ti se zove radnja?
    Konkretni slucaj koji pominjes, touch U8110, kod mene u maloprodaji sa ugradnjom i garancijom kosta 900 denara,
    musterija se iscenkao da mu ne ugradjujemo mi i dobio popust 100 denara i naravno nema garancije.
    Taj touch za servise je 280 denara......nevidim koji je problem.....
    Za menjacnicu u Prilepu u pravu si, Mobiflip se zove radnja koja radi i menjacnicu i mobilne telefone, i radi turbo

22. Sledecih 3 clanova foruma reklo je hvala megamobil na ovom korisnom postu:

Clan br.
    6840
    Registrovan
    Jul 2007
    Br. postova
    262
    Hvala
    59
    Citiram Original postovao megamobil Pogledaj post
    Posto sam direktno prozvan redno je i da kazem nesto na ovu temu.
    U mojoj veleprodaji je zabranjen ulaz za fizicka lica i nemoguce je da fizicko lice kupi bilokakvu robu po VP ceni
    Jedini nacin da moja roba stigne u ruke krajnog kupca po VP ceni je ako je uzme neki vas prijatelj, taxista,brat, rodjak koji redovno uzima robu za neku radnju uili servis i dostavlja vam, pa uz vasu robu, doporuci i jos nesto sto sto treba njemu ili nekom njegovom prijatelju (mada cesto ukoliko posumnjamo, javimo se poruciocu da potvrdi dali je sva ta roba za njega)
    Pokusavali smo da ne izdajemo robu bez vase prethodne porudzbine i najave ko ce i kada da podigne robu ali smo naisli na negativnu reakciju sa vase strane.
    Garantiram da preuzimamo sve mere da zastitimo radnje i servise sto se tice ovog problema.
    Hteo bih da cujem i misljenja ostalih mojih musterija dali su imali vakvih ili slicnih problema samnom.
    @goran.gsm
    ko si ti? kako ti se zove radnja?
    Konkretni slucaj koji pominjes, touch U8110, kod mene u maloprodaji sa ugradnjom i garancijom kosta 900 denara,
    musterija se iscenkao da mu ne ugradjujemo mi i dobio popust 100 denara i naravno nema garancije.
    Taj touch za servise je 280 denara......nevidim koji je problem.....
    Za menjacnicu u Prilepu u pravu si, Mobiflip se zove radnja koja radi i menjacnicu i mobilne telefone, i radi turbo
    Znaci za menjacnica da proda 100 eura ili kupu 100 eura znaci da napravi obrt uzme proviziju kolko...15 20 dinara a za da proda tach ili lcd njemu se dovoljni 50 dinara i on je cario mnogo od tih 100 eura, covek prodaje delovi, da i to turbo za pisljivih 50 dinara i da ne pominjem kako i ko radi kod njega zasto taj nije serviser ami uzima koja majka sina izgubila i stane majstor kod njega ali to nije vazno koj kolko ume i moze neka zaradi,ali nije samo ta menjacnica nego sigurno ima gi jos 2-3 koji isto tako rade ,a ja ovde nema da odam koj mi je servis no ako oces javicu ti se licno Zoki, ili koj e drugi no je fakt da delovi se prodavaju na svih strana i to po dilersku cenu,i to sa vas stembilj!!!To je to., inace izvinjavam se da sam rekao 300 a cena je 280 dilerska i maloprodazna 900 da to je tacno,ali menjacnica da prodaje lcd,tach,fletkabli,buzeri i sve toga... i to po cenu dilersku sa 20 - 50 dinara nadoknadu to je smesno no istinito <Pozdrav svima ako negde sam pogresio i uvredio slobodno neka kaze i ja javno cu se izviniti svakome, a kad dogjem u Megamobill magacin rado bi razgovarao na tu temu

Balkan GSM Team megamobil's Avatar
    Clan br.
    1440
    Registrovan
    May 2006
    Br. postova
    330
    Hvala
    89
    Pohvaljen 96 puta u 46 postova
    To sto mi kao Megamobil mozemo da uradimo a i radimo, kao sto sam malopre reko je da se maximalno trudimo da roba nedodje do krajnjeg musteriju po VP ceni. Bilo je do sada 2 slucaja kada se moji delovi nudili po domacim oglasima ali sam odmah saznao i reko musterijama da ako nastave nece vise moci da uzimaju robu kod mene.Ispostovali su me i prestali nuditi delove po netu. Ako neka radnja preprodaje robu u radnji, ja tu nemogu nista da sprecim. Znaci nije problem kod mene vec kod toga koji preprodaje, a to sto ima moj pecat, njegovo je pravo gde da kupi....
    Napominjem da bih zeleo da cujem dali ostali serviseri iz Prilepa ili ostalih gradova imaju vakav ili slican problem ....

25. Sledecih 3 clanova foruma reklo je hvala megamobil na ovom korisnom postu:

Balkan GSM Team Deki's Avatar
    Clan br.
    3
    Registrovan
    Aug 2005
    Godina
    37
    Br. postova
    792
    Hvala
    68
    Pohvaljen 181 puta u 108 postova
    Voleo bih kad bi u Beogradu postojala ovolika volja da se i kod nas takve stvari sprece...
    Pohvala za Zokija sa moje strane

27. Sledecih 2 clanova foruma reklo je hvala Deki na ovom korisnom postu:

Slicne teme

1. Z3X problemi
    Postovao ekofil u forumu Z3X Box
    Odgovori: 2
    Zadnji post: 02-06-11, 13:22
  2. hwk 2.0.7.1 problemi
    Postovao gsm_eprom u forumu HWK
    Odgovori: 13
    Zadnji post: 22-05-08, 23:20
  3. Problemi sa HWK UFS