Prikazivanje rezultata 1 do 19 od 19

Tema: 70003, 70004 problem

GSM Senior
    Clan br.
    1328
    Registrovan
    May 2006
    Godina
    42
    Br. postova
    78
    Hvala
    16
    Pohvaljen 10 puta u 5 postova

70003, 70004 problem

Ne, prijatelji, niste me shvatili ... bile su obe kod majstora, i zameni laser, ali se ništa ne dešava ..... to hoću da kažem. Kaže, crklo je tu još nešto, neki driver-kontroler, koji šalje napon na lser, e sad, najbolji je slučaj kada sprži laser, a najgore je to, sprži i samog sebe ... E, šta je to, ima li to negde da se nabavi kao rezervni deo, može li da se zameni? Da ih otvorim, da slikam ploče, ako je od pomoći? Ili znate o čemu se radi ?

GSM Senior
    Clan br.
    1328
    Registrovan
    May 2006
    Godina
    42
    Br. postova
    78
    Hvala
    16
    Čekaj bre da povatam šta si hteo da kažeš ...... Ovo je sasvim OK majstor, zna šta je crklo, ali, koliko sam skontao, neće da se bakće sa time ...... a bilo je odavno, tako da sam zaboravio tačno šta mi je rekao .... a u svakom slučaju, više glava je pametnije od jedne, a računam da je ovde neko već imao iskustva sa tim ......

a ja sam majstor za neke druge stvari, konzole su mi za razonodu

Inače, zamisli koliki je ovaj manijak, kada čipovanje obavi za 15ak minuta, zajedno sa otvaranjem, zatvaranjaem, lepljenjem nalepnice garancija, i probe diska .....

Izvinjavam se opet na postu za postom, ali mi ceo dan ispadaju dupli postovi .....
    Izmenio Eprom : 07-01-11 u 21:31 Razlog: Koristi edit

GSM Expert Dr SEMA's Avatar
    Clan br.
    66
    Registrovan
    Sep 2005
    Br. postova
    2.528
    Hvala
    197
    Pohvaljen 659 puta u 314 postova
    Cipovanje i nije nikakav MAJSTORLUK majstore,to je cista mehanika i praksa,mogu ga i ja cipovati za 15min no nevidim razlog bespotrebnom forsiranju,qurcenju,dokazivanja necega nekome............................
    Taj da zna sta je toj konzoli napravio bi siguran budi,POSTOJE stvari koje su ne popravljive pa i za ovlastene servise sa full opremom (sony,nokia,samsung nebitno...........)
    Ja ni jedan PS2 sa crnom slikom nisam napravio,i na kraju sam sebi priznao NE ZNAM,NE IDE, NE MOGU........ odustao......... pravim sto znam i mogu...........
    Tako da ti kazem taj to ne zna napraviti i nije sramota sto ne zna...........

4. Sledecih 3 clanova foruma reklo je hvala Dr SEMA na ovom korisnom postu:

GSM Senior
    Clan br.
    1328
    Registrovan
    May 2006
    Godina
    42
    Br. postova
    78
    Hvala
    16
    Znači: crna slika = mrka kapa ..... shit ...... juče sam uzeo u neku trampu, ispala mi skoro džabe, jedna 90004 .... skoro nova .... izgleda da je neko pokušao da ugradi čip, nešto pošlo naopako .... uglavnom, ja je uzeo bez čipa, ne daje sliku, ali joj ispravno napajanje, laser, motor .... pa će valjda valjati za te delove ....
    Na ove dve imam sliku, koristim ih kao plejere za DivX, i par igara koje ja igram, rade mi sa USBa .... klinci imaju u svojoj sobi ispravnu.... još su mali, 3 ipo i 7 ipo godina, pa još ne ide da ih učim kako da startuju sa USBa ,,,

A imam i jednu 70004, koja se pali, ali nikakvu sliku ne daje. Jednu 90004 isto tako, izgleda da je ubijena kada je pokušao neko da je čipuje. I + ta 90004 što sam je juče nabavio.

Volim PS i igranje, šta ću ....

Pazi, znam da je dobar, on je oko 15 godina "u konzolama", počeo od svojih tinejdžerskih dana, od prve debele PSX ..... radi sonije, PSPe, PS2ojke, PS3ojke, WII , XboX, čipovanja, lasere, downgradeovanje .....

Možda kada bi uzeo da čačka, i uspeo bi .... ali, ja , kao što vidite, mnogo toga imam, a on nema vremena. Lakše mu je da čipuje za pola sata i naplati 30 evra, zameni laser i uzme pare, i za kraće vreme, nego da se cima sa ovim mojim, da izgubi mnogo više vremena, i na kraju ne može da naplati koliko vredi. Donekle ga i razumem. A dobri smo, saradjujemo dugo, dosta poslova je išlo preko mene, nabacio sam mu mušterije .... ono, sasvim korektan odnos ....

Šta je to LA 6508 , vidim da se spominje po stranim forumima? El može to da bude? Vidim da može i da se poruči iz inostrabstva ....

rale78
    Guest
    Majstore ako si vec video po stranim forumuma mogao si i datasheet da pogledas a ne samo da pitas... da, 6508 strada i gotovo uvek u paketu stradaju i zavojnice i neki od kondenzatora u njegovoj okolini.

GSM Guru
    Clan br.
    5658
    Registrovan
    May 2007
    Godina
    48
    Br. postova
    221
    Hvala
    35
    Pohvaljen 62 puta u 25 postova
    Di je ova tema otisla s toga ide li zastita na laser kod V12 konzola pa za koliko vrimena pravi mestar ugradi cip pa do toga kako popravit V10 konzolu. Pitam se zasto vecina tema uvjiek zavrsi ovako?

@Majstor ako imas konzole koje je "netko drugi ubio dok je ugradivao cip" ili neki drugi problem rado cu pomoc koliko mogu ali otvori temu s konkretnim pitanjem i problemom koji imas.

9004 ( V10/V11 ) konzola bez slike vrlo vjerovatno ima izgoren neki od osiguraca i mozda driver.
    Driver znas da je izgoren tako da provjeris dali je izgorena zavojnica lasera.

Poz

PS: molio bi moderatora da zatvori temu da bi koliko toliko ostala Sticky
    Izmenio summone : 08-01-11 u 11:55

GSM Senior
    Clan br.
    1328
    Registrovan
    May 2006
    Godina
    42
    Br. postova
    78
    Hvala
    16
    Zahvaljujem moderatoru koji je bio ljubazan da odvoji teme, a ne samo da obriše višak ..... Hvala veliko.

Summone, nema potrebe da stavljaš navodnike, ja kada uprskam stvar, ja to i priznam. Ove konzole je stvarno neko ubio, a ja sam dolazio do njih preko raznih oglasa, što preko novina, što preko inteneta, što kroz neke trampe ovako ....

Šta reći kada npr. sam jednu 75004 dobio u trampu za jednu prazni SIM16in1 ? Neispravna, samo konzola, bez ičega .... ispostavilo se kasnije da samo laser na njoj bio problem, preko oglasa kupim samo ispravljač, kompletiram sa par kontrolera i memorijskom i eto celog seta .... Poklonio sam je sestri i zetu, da se igraju njihove ćerkice .....

Ja više petljam sa trgovinom, ponavljam, NISAM vičan lemilici i duvaljci. Kada mi tako ispadne neka konzola, onda je preusmerim ovom mom, sredi šta se da srediti, pa ide dalje na tržište.

Kupujem lasere, čipove, daljinske, one male, na IR, memorijske kartice, i tako, sve što ide uz to ....

Zato bih voleo da osposobim par ovih, jer mi se nagomilalo toga ..... trenutno ih imam 7 u kući, jednu debelu kod klinaca, jurio sam debelo, jer ovaj mladji ne ume da stavi disk u slim. Bez čipa, ali radi sa mod karticom ..... sada kada bih uspeo d anadjem network adapter neki za male pare, i da im roknem jedan HDD u nju, to bi bio carski potez.

I imam dakle 70004 koja se samo pali ali ne daje sliku, jednu 70004 i jednu 70003 koje rade, imaju sliku, koristim ih kao plejere preko USBa, ali nemaju lasere, jer su povadjeni, stavljani novi, ali bez efekta, i onda nisu ni vraćani stari. Imam jednu 90004 koja se isto palo, ali nema sliku, i kod ovog mog imam još jednu 70004 i još jednu 90004 za koje čekam da mi javi ishod. Opet ni jedna ne daje sliku.

I imam moje dve, 77004 i 90004 koje su full ispravne, sa sve čipovima, sve u fullu ....

Dakle, eto koliko mi se toga nakupilo

Inače, već sam postavljao temu prošle godine, http://www.gsmserbia.com/forum/showt...vne&highlight=

ali nije naišla na odziv, a sada ovde ovako spontano vidiš ipak došlo do neke rasprave .... zato, ako možeš, pomagaj .... ako osposobimo 4, delimo, 2 tebi, 2 meni ....

GSM Senior
    Clan br.
    1328
    Registrovan
    May 2006
    Godina
    42
    Br. postova
    78
    Hvala
    16
    E, kako mi bre ovo stalno ispadaju dupli postovi. No, evo slikao sam ploču od jedne ove poluispravne, šta je tu crklo? Šta da tražim da kupim?

Možeš li mi objasniti šta je tu šta .... i šta treba da jurim da nabavim ....

Hvala unapred
    Izmenio Majstor : 08-01-11 u 14:09

Balkan GSM Team Eprom's Avatar
    Clan br.
    487
    Registrovan
    Dec 2005
    Srbija,Zemun,Bezanijska 18 service,Bezanijska 21 battery shop
    Godina
    51
    Br. postova
    6.474
    Hvala
    1.243
    Pohvaljen 1.577 puta u 891 postova
    Pa ja ovako laik ko i ti za konzole samo da ti kazem par stvari.
    -Pravi majstor mora da ima ipred sebe plocu da pregleda premeri ispita sve da bi dao neku korektnu dijagnozu.
    Ovo je za mnoge gubljenje vremena kojeg imamo sve manje.
    A kazes nisi vican lemilici i duvaljci.
    I pored najbolje volje kako da ti pomognemo.Ja stvarno ne vidim nacin.

11. Sledecih 2 clanova foruma reklo je hvala Eprom na ovom korisnom postu:

GSM Senior
    Clan br.
    1328
    Registrovan
    May 2006
    Godina
    42
    Br. postova
    78
    Hvala
    16
    Mislio sam onako samo da "uokviri" ono na šta sumnja, šta bčno crkava, i da ja to probam da nabavim ..... pa neka menja ovaj .... a imam i jednog prijatelja TV mehaničara .... možda bi čistu fizičku zamenu mogao i on da odradi .....

Nije sablja za vrat, kada su tolko čekale ....

Hvala u svakom slučaju ...

GSM Master rus's Avatar
    Clan br.
    12448
    Registrovan
    Jun 2009
    Godina
    38
    Br. postova
    736
    Hvala
    646
    Pohvaljen 239 puta u 158 postova
    Za pocetak provjeri sve ovo

Uploaded with ImageShack.us

14. Sledeci korisnici su rekli hvala rus za ovaj koristan post:

GSM Expert Dr SEMA's Avatar
    Clan br.
    66
    Registrovan
    Sep 2005
    Br. postova
    2.528
    Hvala
    197
    Pohvaljen 659 puta u 314 postova
    @Majstor
    malo estetike i ljepote,što kraće žice,zaboravi na brzinu u ovom slučaju je nebitna,pazi gdje će ti koja žica doći da ne dođe do nagnječenja (pa i kratkog spoja) usled čega nastaju problemi..........

p.s.
    žica za napajanje i masa neka ti budu deblje....
    Attached Images Attached Images

16. Sledeci korisnici su rekli hvala Dr SEMA za ovaj koristan post:

GSM Senior
    Clan br.
    1328
    Registrovan
    May 2006
    Godina
    42
    Br. postova
    78
    Hvala
    16
    Hvala, prijatelju, ali ja ne pipam lemilicu ..... to ostavljam drugima. Ovo sam tražio pomoć da ukažem "mom" serviseru šta da iskontroliše na ovim mojim dvema koje rade, ali neće da rade laseri na njima čak i kada stavimo nove .... imale su tzv. beef efekat izgleda .... koliko sam pročitao na stranim forumima ....

GSM Master veliki's Avatar
    Clan br.
    13
    Registrovan
    Aug 2005
    Godina
    43
    Br. postova
    368
    Hvala
    13
    Pohvaljen 36 puta u 20 postova
    prvo ti napravi ps bez cipa da radi tek onda studiraj kako dalje ili mislis da cip popravi ps?

19. Sledecih 2 clanova foruma reklo je hvala veliki na ovom korisnom postu:

GSM Senior
    Clan br.
    1328
    Registrovan
    May 2006
    Godina
    42
    Br. postova
    78
    Hvala
    16
    Ne razumem te .... o čemu pričaš?

Nisam tražio šemu za čipovanje, to je čovek samoinicijativno postavio, i hvala mu.

Ja sam tražio, i to sam i dobio, šta može da bude da je crklo na ploči, i rus81 je to i postavio.

Prosledio sam sliku majstoru, pa ćemo videti da li je voljan da se zeza sa time, i da li može/ume da ispita ispravnost označenih delova.
    Izmenio Majstor : 11-01-11 u 21:29

rale78
    Guest
    Bez ljutnje ali mislim da je bolje da si trazio nekoga ovde da ti to odradi ako vec sam ne zelis/ne umes time da se bakces nego da trazis savet za nekoga ko mozda moze/ume ali ga je sramota da pita/googla

GSM Expert Damir_MKD's Avatar
    Clan br.
    7863
    Registrovan
    Sep 2007
    Godina
    40
    Br. postova
    837
    Hvala
    152
    Pohvaljen 208 puta u 120 postova
    Citiram Original postovao Majstor Pogledaj post
    Ne razumem te .... o čemu pričaš?

Nisam tražio šemu za čipovanje, to je čovek samoinicijativno postavio, i hvala mu.

Ja sam tražio, i to sam i dobio, šta može da bude da je crklo na ploči, i rus81 je to i postavio.

Prosledio sam sliku majstoru, pa ćemo videti da li je voljan da se zeza sa time, i da li može/ume da ispita ispravnost označenih delova.
    Pa evo pomoc za majstora
    Ako mu instrumenat svira dok ih meri onda su ok,ako suti na neki od njih stvar ne valja

23. Sledecih 2 clanova foruma reklo je hvala Damir_MKD na ovom korisnom postu:

rus

Balkan GSM Team Eprom's Avatar
    Clan br.
    487
    Registrovan
    Dec 2005
    Srbija,Zemun,Bezanijska 18 service,Bezanijska 21 battery shop
    Godina
    51
    Br. postova
    6.474
    Hvala
    1.243
    Pohvaljen 1.577 puta u 891 postova
    Daj ti majstoru malo www.gsmserbia.com pa neka on pita jer ovako ces pre ti nauciti od 0 do 100 za manje od 4 sekunde.

I nije Sloba lud mi smo ludi!!!

25. Sledecih 2 clanova foruma reklo je hvala Eprom na ovom korisnom postu:

rus

GSM Guru
    Clan br.
    5658
    Registrovan
    May 2007
    Godina
    48
    Br. postova
    221
    Hvala
    35
    Pohvaljen 62 puta u 25 postova
    Citiram Original postovao Damir_MKD Pogledaj post
    Pa evo pomoc za majstora
    Ako mu instrumenat svira dok ih meri onda su ok,ako suti na neki od njih stvar ne valja
    davno se nisam ovako dobro nasmijao

27. Sledeci korisnici su rekli hvala summone za ovaj koristan post:

Slicne teme

1. 70003 i 70004 poluispravne
    Postovao Majstor u forumu PSx, XBOX i ostale konzole za igru
    Odgovori: 0
    Zadnji post: 17-07-10, 13:04
  2. ps2 slim scph-70004
    Postovao gsmarko u forumu PSx, XBOX i ostale konzole za igru
    Odgovori: 7
    Zadnji post: 19-05-10, 12:45
  3. 70004 zanimljiv slučaj