Strana 2 od 3 PrviPrvi 123 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 41 do 80 od 96

Tema: sramota od 3g iz novog sada

GSM Master milenko_pin's Avatar
    Clan br.
    8123
    Registrovan
    Sep 2007
    Godina
    41
    Br. postova
    492
    Hvala
    48
    Pohvaljen 53 puta u 21 postova
    @Pavo, koji je telefon bio u pitanju N95 8G ili N96? Nisi to nigde naveo vec si samo naveo problem sa LCD N95 8G a opste je poznato da na N96 jedino radi original LCD, nijedan drugi, i to pravi original a ne ovo smece sto nama prodaju pod original!

GSM Master dr.Pava's Avatar
    Clan br.
    271
    Registrovan
    Oct 2005
    Godina
    45
    Br. postova
    635
    Hvala
    39
    Pohvaljen 70 puta u 50 postova
    telefon je n95 8gb

GSM Expert GSM LO's Avatar
    Clan br.
    354
    Registrovan
    Nov 2005
    Godina
    42
    Br. postova
    1.008
    Hvala
    303
    Pohvaljen 90 puta u 57 postova
    Citiram Original postovao milenko_pin Pogledaj post
    @Pavo, koji je telefon bio u pitanju N95 8G ili N96? Nisi to nigde naveo vec si samo naveo problem sa LCD N95 8G a opste je poznato da na N96 jedino radi original LCD, nijedan drugi, i to pravi original a ne ovo smece sto nama prodaju pod original!
    da, original pa kad iskosis malo telefon ono se nista ne vidi

GSM Guru kole's Avatar
    Clan br.
    12685
    Registrovan
    Nov 2009
    Prijepolje - Republic of Northern Sandzak
    Godina
    31
    Br. postova
    186
    Hvala
    20
    Pohvaljen 24 puta u 18 postova
    Ma Kosio ne kosio on se ne vidi.Imao sam x slucajeva...

GSM Master grga's Avatar
    Clan br.
    12175
    Registrovan
    Feb 2009
    Godina
    43
    Br. postova
    598
    Hvala
    366
    Pohvaljen 281 puta u 169 postova
    Citiram Original postovao GSM LO Pogledaj post
    da, original pa kad iskosis malo telefon ono se nista ne vidi
    meni su najzesci bili E250 displeji sto rade ali kao da imaju 16 boja aj sve to nekako stavis neku temu koja je tamnija.....kad ono upalis kameru yebo te lebac ne znas sta slikas.....

Jos zesce sto sam vidjao su LCD 6300 sa nalepnicom,ja je odlepim i vidim da kao malo viri jos neka crna deblja.Ja pocnem da odlepljujem a ono nema slike vise,reko yebo te nisam toliko pio,nit se drogirao......vracam je nazad dobijam sliku.......auuuuuuuu
    U stvari skontam da je to neki kontast ili sta vec koji su samo nasi dragi zuti proizvodjaci prilepili....zurilo im se valjda ili cuvena treca smena...

Balkan GSM Team Ivan's Avatar
    Clan br.
    621
    Registrovan
    Jan 2006
    Godina
    41
    Br. postova
    1.761
    Hvala
    172
    Pohvaljen 255 puta u 104 postova
    da se nadovezem na ovih zadnjih par postova... sad nadjoh neki panel tastaturni za w850 i stavim, ne radi... sad otpokovan ko zna kad je kupljen... moze li ovih 6-10 vp koliko ih ima da okace ovde svoje holograme*nalepnice, da znamo cije je sta...

GSM Master novack2's Avatar
    Clan br.
    380
    Registrovan
    Nov 2005
    Godina
    50
    Br. postova
    603
    Hvala
    36
    Pohvaljen 32 puta u 14 postova
    Citiram Original postovao grga Pogledaj post
    meni su najzesci bili E250 displeji sto rade ali kao da imaju 16 boja aj sve to nekako stavis neku temu koja je tamnija.....kad ono upalis kameru yebo te lebac ne znas sta slikas.....

Jos zesce sto sam vidjao su LCD 6300 sa nalepnicom,ja je odlepim i vidim da kao malo viri jos neka crna deblja.Ja pocnem da odlepljujem a ono nema slike vise,reko yebo te nisam toliko pio,nit se drogirao......vracam je nazad dobijam sliku.......auuuuuuuu
    U stvari skontam da je to neki kontast ili sta vec koji su samo nasi dragi zuti proizvodjaci prilepili....zurilo im se valjda ili cuvena treca smena...

xexexex,,,zato kod nas sa Simelom nema problema u cijeniku je ovako naznaceno:

LCD E250-orginal Korea...........xx eura
    LCD E250-orginal kina...............x eura

koliko para toliko i muzike,pa tko voli nek izvoli :-)

Clan br.
    354
    Registrovan
    Nov 2005
    Godina
    42
    Br. postova
    1.008
    Hvala
    303
    evo ja imam spremna 3 lcda k850 da vratim, neradi ni jedan i ponekad proradi ali jedva se vidi
    musterija oce da ubije

---Management--- MobileLand's Avatar
    Clan br.
    1
    Registrovan
    Aug 2005
    Godina
    42
    Br. postova
    1.683
    Hvala
    127
    Pohvaljen 94 puta u 45 postova
    Ja samo da predupredim eventualnu zalbu na racun MobileLand Veleprodaje CG i kazem da ko se bude ZALIO bice i BANOVAN . )

xexxexeexex

Clan br.
    1
    Registrovan
    Aug 2005
    Godina
    42
    Br. postova
    1.683
    Hvala
    127
    Citiram Original postovao milenko_pin Pogledaj post
    Ima jedna mala krcma u planini , u Shenzhenu, koja radi N96 copy LCD, besprekoran . )
    Tested na par stotina komada ...

Clan br.
    1
    Registrovan
    Aug 2005
    Godina
    42
    Br. postova
    1.683
    Hvala
    127
    Citiram Original postovao Ivan Pogledaj post
    da se nadovezem na ovih zadnjih par postova... sad nadjoh neki panel tastaturni za w850 i stavim, ne radi... sad otpokovan ko zna kad je kupljen... moze li ovih 6-10 vp koliko ih ima da okace ovde svoje holograme*nalepnice, da znamo cije je sta...

AKo ne radi nije NASE . )

Koristan post, zaista !

Balkan GSM Team Eprom's Avatar
    Clan br.
    487
    Registrovan
    Dec 2005
    Srbija,Zemun,Bezanijska 18 service,Bezanijska 21 battery shop
    Godina
    52
    Br. postova
    6.474
    Hvala
    1.243
    Pohvaljen 1.580 puta u 892 postova
    Ivane ko juce da je bilo kad se otvarao 3g Beograd

Mnogo ste mi svi postali sitnicavi idite bre prckajte nesto "ucero vam Bajro" (omiljena Dedekova recenica)

Product Suporter cezar's Avatar
    Clan br.
    11855
    Registrovan
    Mar 2007
    Br. postova
    1.526
    Hvala
    44
    Pohvaljen 205 puta u 130 postova
    zoro ajd procitaj ponovo svoj post molim te ko brata

GSM Master grga's Avatar
    Clan br.
    12175
    Registrovan
    Feb 2009
    Godina
    43
    Br. postova
    598
    Hvala
    366
    Citiram Original postovao cezar Pogledaj post
    zoro ajd procitaj ponovo svoj post molim te ko brata
    Ja isto primetih,nista mi ne bi jasno al ajd reko......i da je neka greska u modelima,ne znam kakve to ima veze sa poslovnoscu ili neposlovnoscu pomenutih.....

Clan br.
    1
    Registrovan
    Aug 2005
    Godina
    42
    Br. postova
    1.683
    Hvala
    127
    Citiram Original postovao Dubovicanin Pogledaj post
    Kad se ja naljutim poc cu u Kinu i samo tamo trgovat e sam cuo da su ti kinezi strasno posteni i nikad ne uvaljuju fus robu .
    Znas sto mi je rekla ona Zokijeva za D880 org fletove . Kaze jesu novi ali izgledaju malo ruznije . ))))))

Clan br.
    1
    Registrovan
    Aug 2005
    Godina
    42
    Br. postova
    1.683
    Hvala
    127
    Citiram Original postovao Eprom Pogledaj post
    Ivane ko juce da je bilo kad se otvarao 3g Beograd

Mnogo ste mi svi postali sitnicavi idite bre prckajte nesto "ucero vam Bajro" (omiljena Dedekova recenica)
    Kao juce brate . )

Clan br.
    1
    Registrovan
    Aug 2005
    Godina
    42
    Br. postova
    1.683
    Hvala
    127
    Citiram Original postovao Dr SEMA Pogledaj post
    Ja sam se kleo u 3G Beograd nije bilo da posjetim Beograd a da ne pazarim u 3G Beograd 50e znači 50e i naravno više i do nekih 300e je znalo biti.
    Neki dan sam se tako poniženo osjećao to vam ne mogu opisati.
    Završim ja kupovinu,uredno platim račun i tako kroz priču jedan od njih mene pita kako u Bosni ima li posla i tako to,reko ima solidno,nije kako je bilo i znate već kako to ide,kad on sa nekim priča preko telefona i ja ujedno izlazim prema vratima,zove on mene e Semo kao znaš li ti koja je slušalica na N86 kao jeli E65 ili je ona kao buzzer na 5310 ja njemu odgovaram reko drugar da ti pravo kažem nemam pojma ne sjećam se sad tačno,kaže dotičnio meni.
    "MA KAKAV TI I TVOJ POSAO,POJMA TI NEMAŠ"
    Noge su mi u koljenima klecnule,samo sam ga pozdravio i izašao.
    Brate ja sam za onu narodnu.
    "Daj čovjeku love i da vlada tek tada ćeš da vidiš kakav je ko"
    Ja smatram da je to sila,ima se može se.
    Konkretno sa Šonetom uvijek najbolji odnos što se tiče posla,daj to i to pošalji,plati i svi sretni.
    Jesu klecnule noge manje ili vise nego onomad kad si dobio spagete sa gamborima? )

xexxeex

Clan br.
    1
    Registrovan
    Aug 2005
    Godina
    42
    Br. postova
    1.683
    Hvala
    127
    Sad ozbiljno .
    Posao je takve prirode da ce uvijek biti i nervoze i nezadovoljstva .
    Musterije su tu da ukazu na propuste da bi se mi prodavci sto vise moguce popravili i zadrzali sto veci broj musterija (sve je nemoguce).
    Istu bitku u trazenju boljih cijena i sto boljeg kvaliteta vodimo i mi i Vi .

Na veliku zalost u potrazi za jeftinijim rjesenjima primorani smo na saradnju sa raznim proizvodjacima pa i preprodavcima koji cesto na ne-adekvatan nacin i proizvode i pakuju izuzetno osjetljivu robu . Otud i razni problemi tipa ne radi svaki komad, ili cak cijela serija , iako je od istog proizvodjaca stara serija radila bez greske .
    Losim pakovanjem se desi da na primjer original fletovi kada dodju na nase trziste budu izlomljeni i nagrdjeni i da naravno NE RADE, iako su zaista original (mikroskop ne laze) .

Copy LCD-evi cesto i nemaju odgovarajuci broj boja, ili su tamniji, svjetliji, bledunjavi ali tu vec vazi varijanta 'koliko para toliko muzike' .

Mi u Crnoj Gori lako rjesavamo takve probleme bezuslovnom zamjenom, vracanjem para , prebijanjem i sl. , i zaista sa svojim kolegama nemam nikakve probleme niti price vezano za to (ako ne racunam to da me Baja, Digitalci, Mandici i ostali ponekad opsuju i hoce da me biju, hehe , ili Bojan voli da mi isprica neku novelu o postenju Kineza.) )

Takodje, vezano za greske radnika mislim da ako Neno Kotor dobije cir na zeludcu moracu ja da mu placam ljekove. )))

---Management--- Shone's Avatar
    Clan br.
    2
    Registrovan
    Aug 2005
    Br. postova
    1.706
    Hvala
    252
    Pohvaljen 277 puta u 113 postova
    Citiram Original postovao dr.Pava Pogledaj post
    evo ovako stvari stoje.
    posle zamene emmi filtera,sw,drugog fleta, lcd koji sam porucio od Dace(copy),a Sone mi je poslao org displej posle naseg razgovora(koji isto nije radio) tel radi .(vracen i stari flet)

zanimljivo je da taj isti org lcd radi na drugoj n95 8gb.

rezime ove price je da prva 2 lcd koja su copy nisu radili kod mene,kao i org,a sa dacinim lcd-om radi tel,dok na drugom telefonu isti taj org lcd radi

pozz

samo da napomenem da su posle prvog lcd zamenjeni emmi da ne dodje do zabune
    dakle ako neko nije shvatio, navedeni 3g n95 8g lcd-i rade na drugim aparatima, testirano.
    Potvrdice pava, a i drugi kupac po potrebi

Nemam objasnjenje za pavin telefon, cudili smo se i on i ja.

Drago mi je da je resen (parcijalno) problem u svakom slucaju.

GSM Master Sejo's Avatar
    Clan br.
    601
    Registrovan
    Jan 2006
    Godina
    43
    Br. postova
    385
    Hvala
    4
    Pohvaljen 1 put u 1 postu
    Citiram Original postovao MobileLand Pogledaj post
    Ja samo da predupredim eventualnu zalbu na racun MobileLand Veleprodaje CG i kazem da ko se bude ZALIO bice i BANOVAN . )

xexxexeexex
    Samo da kazem da u Mobilelandu vazi staro za novo das 1stari displej ili flet dobijes 2nova org
    Reciklaza bato to su pare
    DA SVE BUDE CISTO

GSM Master grga's Avatar
    Clan br.
    12175
    Registrovan
    Feb 2009
    Godina
    43
    Br. postova
    598
    Hvala
    366
    A to je lepo,kod nas ima jedna veleprodaja gde nesto sto si kupio a vrednosti je ispod 2 evra (valjda) NE mozes da vratis.......
    Tako uzmes 5 fletova jer moras (nikad ne znas,moguce je da 4 ne rade a tek peti radi)......i ostanu ti tako....pa od vise modela telefona,onda kad skupis sve koji nisu valjali spicis direkt u kantu cca 20-30evra.

Licno prisutvovao besu kolege @rama kad je cistio okolinu u dosta velikoj vrednosti
    Izmenio grga : 25-04-10 u 12:43

GSM Master zokisabac's Avatar
    Clan br.
    2499
    Registrovan
    Oct 2006
    Godina
    46
    Br. postova
    416
    Hvala
    137
    Pohvaljen 294 puta u 116 postova
    A to je lepo,kod nas ima jedna veleprodaja gde nesto sto si kupio a vrednosti je ispod 2 evra (valjda) NE mozes da vratis.......
    Tako uzmes 5 fletova jer moras (nikad ne znas,moguce je da 4 ne rade a tek peti radi)......i ostanu ti tako....pa od vise modela telefona,onda kad skupis sve koji nisu valjali spicis direkt u kantu cca 20-30evra.

Licno prisutvovao besu kolege @rama kad je cistio okolinu u dosta velikoj vrednosti
    pa zasto uzimate robu u toj veleprodaji kad se tako ponasaju.citajauci tvoj post dosao sam do zakljucka da onda nije ni cudo ovo sto nam se desava od strane v.p.to bi bilo isto kao ti kad bi rekao musteriji flet te kosta 15e radio neradio.

GSM Master grga's Avatar
    Clan br.
    12175
    Registrovan
    Feb 2009
    Godina
    43
    Br. postova
    598
    Hvala
    366
    Citiram Original postovao zokisabac Pogledaj post
    pa zasto uzimate robu u toj veleprodaji kad se tako ponasaju.citajauci tvoj post dosao sam do zakljucka da onda nije ni cudo ovo sto nam se desava od strane v.p.to bi bilo isto kao ti kad bi rekao musteriji flet te kosta 15e radio neradio.
    Pa od tad ni ne uzima

GSM Expert Vlada84's Avatar
    Clan br.
    947
    Registrovan
    Mar 2006
    Godina
    36
    Br. postova
    945
    Hvala
    128
    Pohvaljen 189 puta u 133 postova
    Samo da pohvalim njihove punjace, preziveli pozar i vodu od vatrogasaca i posle mesec ipo dana susenja rade
    http://i44.tinypic.com/2ewz0vr.jpg
    Jedino alat nije preziveo
    http://i44.tinypic.com/sl2vqd.jpg

GSM Guru sinke-cz's Avatar
    Clan br.
    12270
    Registrovan
    Mar 2009
    Godina
    50
    Br. postova
    195
    Hvala
    148
    Pohvaljen 38 puta u 29 postova
    Tako uzmes 5 fletova jer moras (nikad ne znas,moguce je da 4 ne rade a tek peti radi)...
    "...jer moras"?Ovo je slobodna zemlja,robu kupujemo gde znamo,koliko mozemo i kad hocemo.

GSM Master arnold's Avatar
    Clan br.
    8181
    Registrovan
    Oct 2007
    Br. postova
    407
    Hvala
    25
    Pohvaljen 9 puta u 7 postova
    Citiram Original postovao Vlada84 Pogledaj post
    Samo da pohvalim njihove punjace, preziveli pozar i vodu od vatrogasaca i posle mesec ipo dana susenja rade
    http://i44.tinypic.com/2ewz0vr.jpg
    Jedino alat nije preziveo
    http://i44.tinypic.com/sl2vqd.jpg
    Iiiiiii ####te!!! Sta se to dogodilo???

GSM Master rama's Avatar
    Clan br.
    545
    Registrovan
    Dec 2005
    Godina
    49
    Br. postova
    657
    Hvala
    147
    Pohvaljen 249 puta u 88 postova
    A i mi mozemo i hocemo za nase pare da biramo gde cemo i sta da kupujemo....25*2 je 50e pa ko ima da ih baci neki ih baci,imam ali da ih bacam necu,mislio sam da necu postovati u ovoj temi ali nisam mogao vise da se suzdrzim

GSM Master grga's Avatar
    Clan br.
    12175
    Registrovan
    Feb 2009
    Godina
    43
    Br. postova
    598
    Hvala
    366
    Citiram Original postovao sinke-cz Pogledaj post
    "...jer moras"?Ovo je slobodna zemlja,robu kupujemo gde znamo,koliko mozemo i kad hocemo.
    Prozvao se sinke sam....

Ne moram,vec sam napisao jednom veliku poruku svim veleprodajama,i to vrlo dobronamernu...a vi radite kako god vam volja....
    Izmenio grga : 30-04-10 u 14:23 Razlog: nisam razumem citat...

---Management--- Shone's Avatar
    Clan br.
    2
    Registrovan
    Aug 2005
    Br. postova
    1.706
    Hvala
    252
    Pohvaljen 277 puta u 113 postova
    Samo te je citirao...

GSM Master grga's Avatar
    Clan br.
    12175
    Registrovan
    Feb 2009
    Godina
    43
    Br. postova
    598
    Hvala
    366
    Citiram Original postovao Shone Pogledaj post
    Samo te je citirao...
    aha,sad shvatam,nije se dobro izrazio..... U svakom slucaju jos gore,ja sam napisao "jer moras",NE zato sto bas moram tu i tu nego moram 5 KOMADA jer znam da pola nece valjati......E to je ta sramota....

GSM Guru doublei's Avatar
    Clan br.
    629
    Registrovan
    Jan 2006
    Godina
    42
    Br. postova
    234
    Hvala
    0
    Pohvaljen 10 puta u 1 postu
    Citiram Original postovao dr.Pava Pogledaj post
    to mi je za nauk,a i condor mobile je zavrsio karijeru kod mene pre par meseci na jos gori nacin.
    a dolazili su u lokal i nudili raznorazne rabate i pogodnosti,dok nisu poceli da lazu i mazu.
    a najcrnje je to kod njih sto kad porucis robu nejavljaju da nema nego posalju sta ima,verovatno da ne bi jurio na drugoj strani sve,vec da uteraju sta imaju.

e to je ciganija najgora
    “Ciganija najgora” su prilično teške reči u mom kraju, te izgleda da mi - i pored jake volje - ipak neće uspeti da izbegnem učešće u ovoj temi. Posao mi ne dozvoljava ovo lično da shvatim, ali nikad neću da prihvatim ovo kao dobronamernu kritiku, ma koliko da postoji razlog, ali o tome ću nešto kasnije i na kraju – iskoristio bih prvo povod da podelim mišljenje o definitivno zanimljivijim stvarima o kojima se retko piše.

2001. godina je godina kada sam ušao u svet trgovine delovima (opremom još ranije), na forumu nema mnogo ljudi koji su u to vreme uopšte radili servis i znaju šta je 11033C10, 3CR, 4CR ili 109B, a jedini snabdevač iz tog vremena (i još nešto godina ranije) i, ako nije suvišno da dodam - pravi kolega, ovde prisutan, je Lale. Svi ostali su “novi”. Ovo napominjem ne zbog toga da bi hranio svoju (i Laletovu, dakako) sujetu, već da bi naglasio da sam se nagledao svega i svačega, bio svedok i upoznao svakakve događaje i ljude iz posla, i da pamtim dobro i “ona” vremena.

Zašto je to bitno?

Možda svi serviseri ne mogu baš najbolje da se sete kako se (neki i po više puta dnevno!) prelazilo po 150 i više km da se kupe potrebni delovi, čekalo u redu da se dobije roba i završi posao, slalo autobusom na poverenje, kako se nije išlo u nabavku ispod par stotina maraka ili evra, koja je skoro uvek počinjala sa 10 ili 20 LCD-eva za 3310, C45 ili v3690 čija je cena bila 9 ili 10 EUR, a prosečna plata jedva 200 EUR... Ali ja se dobro sećam kako su se tad rešavale reklamacije, koliko su i zašto kupci bili (ne?)zadovoljni, kolike su im tad bile marže, a koliki obim posla. Kuglalo se, jer se znalo za šta se radi.

I mislim da je u tome ključ. Nema više slanja autobusom, poštom, troškova goriva, vremena, amortizacije, sve je tu za manje od 24h, postoje kurirske službe, otkup funkcioniše... i pored svega toga umesto da bude bolje i lakše, postaje problem 200 dinara za dostavu. Suština je da posla nikad nije bilo manje od kad znamo za mobilni telefon. Servisi se brže zatvaraju nego što su se nekad otvarali. Nije stvar samo u menjanju fletova za 600 dinara i bivšim radnicima koji su pootvarali svoje radnje iza ćoška i preuzeli mušterije. Jačanje konkurencije u maloprodaji, naravno i u veleprodaji, i smanjivanje marži je prirodna stvar u kapitalizmu kada je posao u razvoju. Onda dođu zasićenje i problemi. Stvar je u tome što nema više toliko posla kao što je bilo, kriza je uticala na sve, ima manje para u opticaju i to se oseća. U takvoj situaciji sve postaje problem i serviseri i maloprodavci neretko oštricu kritike usmeravaju na sve “što se mrda” (često osim na sebe). Ono što se nekad nije ni primećivalo sada postaje ozbiljan problem. A pritom se naručuju dva fleta i konektor. Kopije, naravno. Od _veleprodaje_. U komercijalama drugih grana biznisa takva stvar skoro da ne postoji. I ne znam za veleprodaju koja to ne toleriše. Ima takvih korektnih kupaca, sami napomenu da se od njih ne očekuje ne_znam_šta i samokritični su, jasno im je gde su i šta rade, i zadovoljni su ako zadrže status i mogućnost da dalje kupuju, iako su nekad žarili i palili. OK. A neki drugi jedva dočekaju da i taj jedan flet ne radi, da bi im drugi bili krivi što posao ne ide. Kakve uslove veleprodaja može da ponudi nekom ko uzme 10 fletova i 4 LCD-a nedeljno? Kakav rabat, kakva usluga, kakav tretman? Pa sve to košta. I kakav je to servis koji sebi može da dozvoli da u bilo kom trenutku nema flet E250, LCD 6300, itd? Pa ako su 1.5 i 7 EUR, koliko cena može da im padne da se zarobi i dođe u problem? A oni koji dugo i ozbiljno rade, znaju povezanost između lagera delova i obima posla, pa i profita.

Hoću da kažem da treba biti realan i, zaista bez namere da tražim opravdanje za bilo koju grešku bilo koje veleprodaje, situacija nikom nije kao što je bila, ma koliko on pričao da je sve super (ima servisa i maloprodaja koje skoro da ne osećaju manjak posla i krizu – to je tačno, ali su retke). Tu treba tražiti razloge za _neke_ kritike, koje ovde svako može da iznese i opljuje lako bilo koga. Stanje treba shvatiti i prihvatiti muški, a ne tražiti okolo razlog za kritiku (kojih uvek ima), koji ranije niko nije primećivao. Greške se dešavaju, posao je kompleksan i zahtevan, obuka radnika dugo traje, marže odavno nisu kao nekad, telefona i delova nikad više, problemi kompatibilnosti, verzije, revizije... Opet, ne navodim ovo radi opravdanja za greške i propuste veleprodaja, već zbog: kada je bilo posla, to sve nikom nije smetalo. A u ovom poslu svi smo se učili jednako, i stalno se učimo. Treba biti realan.

Naravno, svaka VP pravi greške, i sasvim sigurno praviće ih, i osetljivo je pitanje ovde se osvrtati detaljnjije na to, jer se uvek može izvući iz konteksta, malo nečega dodati ili oduzeti, pa još ako ubacimo raznorazne motive, a ima nas raznih... Lek je prepustiti svakome da bira sa kim radi, a ako neko ima problem sa nekim neka ga rešava direktno i neka se prema tim rezultatima ponaša. To je njihov odnos i njih treba da se tiče. Možda nije zahvalno i ne ide mi u prilog da ja ovo govorim ovim povodom (ovi iz 3G nisu dovoljno hrabri ), ali tako bih se ja ponašao. Da si nazvao Šoneta direktno kad si imao problem koji je otvorio ovu temu, ne verujem da bi se išta lošije rešilo nego sada kad za njega svi znaju, a uštedeo bi, osim na kredibilitetu, i na vremenu. No, rekoh, ima nas raznih.

Što se konkretno tebe i Condor Mobile tiče, da se na kraju osvrnem i na to, kada si već javno delio packe – i ovo će biti poslednji put. 3G će uvek odmah odgovoriti na kritiku, jer ih ovde ima 50, a drugi nisu baš u toj prilici. Veoma si oštro nastupio (“lažu i mažu”, “ciganija”). Ne želim da ovde tražim opravdanja, samo želim da dodam da ove reči _sigurno_ ne odslikavaju pravo stanje stvari, a to da ti šaljemo bilo šta, da ono drugo ne bi tražio na drugoj strani takođe _sigurno_ nije odlika Condor Mobile, jer da si sa nama iole ozbiljnije i duže radio, _znao_ bi da smo mi _jedini_ koji nemamo problem da stvari koje nemamo nabavimo od drugih kolega i veleprodaja, sve u cilju da ispoštujemo poverenje kupca (neretko bez ikakvog materijalnog profita), koji često neće ni da rade sa nekim ili svakim, niti znaju gde šta ima, a mi to pratimo. Nijedna veleprodaja u svakom trenutku ima sve, a mi smo _jedini_ koji ovo radimo, i to možemo jer sa svima imamo korektan odnos (intenzivno sam učestovao u nastanku bar dve veleprodaje i obe su dotakle vrh na tržištu, verovatno jer smo “lagali i mazali” okolo, da ne pominjem druge rasističke epitete), a tako će i ostati. To nam ne pođe za rukom baš svaki put i tu tražim razloge za tvoje (i naše) nezadovoljstvo. Prihvatam, dešava se, i dešavaće se, ali sve manje. Takođe, imamo i drugih problema, ali i njih ćemo rešiti u narednom periodu.

Sasvim prihvatam i _podržavam_ diskusiju i kritiku kvaliteta i rada veleprodaja, ali ovde su, nažalost i bojim se, moguće situacije u kojima svako može (osnovano, ali i) skroz paušalno, (bez, ali i) sa preterivanjem i (tačno, ali i) potpuno lažno i zlonamerno da priča svakakve priče o svakome, sa mogućnošću da mu lako nanese štetu, a da ovaj nema priliku ni da mu odgovori, osim 3G-a, jer su oni ovde prisutni stalno, a nama komitenti javljaju da smo prozivani i da to nije u redu, opet verovatno zato što “lažemo i mažemo”. Lako je s#ebati svoje, još lakše tuđe, ali treba napraviti nešto, doprineti nečemu ili biti koristan – to ide malo teže, ali je život lepši. Ko nije probao valjda ne može da zna.

32. Sledecih 10 clanova foruma reklo je hvala doublei na ovom korisnom postu:

Clan br.
    354
    Registrovan
    Nov 2005
    Godina
    42
    Br. postova
    1.008
    Hvala
    303
    pre 5 dana dolazi mi Ivan iz Condor Mobile, da vidi u cemu je problem sa nasom saradnjom, razgovor se naravno zavrsio pozitivno gde cemo i nastaviti saradnju, znaci svaka cast na licnom resavanju problema, to cenim a mnogi bi trebali da se ugledaju, a ne da se ne javljaju na telefon!

Clan br.
    1
    Registrovan
    Aug 2005
    Godina
    42
    Br. postova
    1.683
    Hvala
    127
    Citiram Original postovao doublei Pogledaj post
    “Ciganija najgora” su prilično teške reči u mom kraju, te izgleda da mi - i pored jake volje - ipak neće uspeti da izbegnem učešće u ovoj temi. Posao mi ne dozvoljava ovo lično da shvatim, ali nikad neću da prihvatim ovo kao dobronamernu kritiku, ma koliko da postoji razlog, ali o tome ću nešto kasnije i na kraju – iskoristio bih prvo povod da podelim mišljenje o definitivno zanimljivijim stvarima o kojima se retko piše.

2001. godina je godina kada sam ušao u svet trgovine delovima (opremom još ranije), na forumu nema mnogo ljudi koji su u to vreme uopšte radili servis i znaju šta je 11033C10, 3CR, 4CR ili 109B, a jedini snabdevač iz tog vremena (i još nešto godina ranije) i, ako nije suvišno da dodam - pravi kolega, ovde prisutan, je Lale. Svi ostali su “novi”. Ovo napominjem ne zbog toga da bi hranio svoju (i Laletovu, dakako) sujetu, već da bi naglasio da sam se nagledao svega i svačega, bio svedok i upoznao svakakve događaje i ljude iz posla, i da pamtim dobro i “ona” vremena.

Zašto je to bitno?

Možda svi serviseri ne mogu baš najbolje da se sete kako se (neki i po više puta dnevno!) prelazilo po 150 i više km da se kupe potrebni delovi, čekalo u redu da se dobije roba i završi posao, slalo autobusom na poverenje, kako se nije išlo u nabavku ispod par stotina maraka ili evra, koja je skoro uvek počinjala sa 10 ili 20 LCD-eva za 3310, C45 ili v3690 čija je cena bila 9 ili 10 EUR, a prosečna plata jedva 200 EUR... Ali ja se dobro sećam kako su se tad rešavale reklamacije, koliko su i zašto kupci bili (ne?)zadovoljni, kolike su im tad bile marže, a koliki obim posla. Kuglalo se, jer se znalo za šta se radi.

I mislim da je u tome ključ. Nema više slanja autobusom, poštom, troškova goriva, vremena, amortizacije, sve je tu za manje od 24h, postoje kurirske službe, otkup funkcioniše... i pored svega toga umesto da bude bolje i lakše, postaje problem 200 dinara za dostavu. Suština je da posla nikad nije bilo manje od kad znamo za mobilni telefon. Servisi se brže zatvaraju nego što su se nekad otvarali. Nije stvar samo u menjanju fletova za 600 dinara i bivšim radnicima koji su pootvarali svoje radnje iza ćoška i preuzeli mušterije. Jačanje konkurencije u maloprodaji, naravno i u veleprodaji, i smanjivanje marži je prirodna stvar u kapitalizmu kada je posao u razvoju. Onda dođu zasićenje i problemi. Stvar je u tome što nema više toliko posla kao što je bilo, kriza je uticala na sve, ima manje para u opticaju i to se oseća. U takvoj situaciji sve postaje problem i serviseri i maloprodavci neretko oštricu kritike usmeravaju na sve “što se mrda” (često osim na sebe). Ono što se nekad nije ni primećivalo sada postaje ozbiljan problem. A pritom se naručuju dva fleta i konektor. Kopije, naravno. Od _veleprodaje_. U komercijalama drugih grana biznisa takva stvar skoro da ne postoji. I ne znam za veleprodaju koja to ne toleriše. Ima takvih korektnih kupaca, sami napomenu da se od njih ne očekuje ne_znam_šta i samokritični su, jasno im je gde su i šta rade, i zadovoljni su ako zadrže status i mogućnost da dalje kupuju, iako su nekad žarili i palili. OK. A neki drugi jedva dočekaju da i taj jedan flet ne radi, da bi im drugi bili krivi što posao ne ide. Kakve uslove veleprodaja može da ponudi nekom ko uzme 10 fletova i 4 LCD-a nedeljno? Kakav rabat, kakva usluga, kakav tretman? Pa sve to košta. I kakav je to servis koji sebi može da dozvoli da u bilo kom trenutku nema flet E250, LCD 6300, itd? Pa ako su 1.5 i 7 EUR, koliko cena može da im padne da se zarobi i dođe u problem? A oni koji dugo i ozbiljno rade, znaju povezanost između lagera delova i obima posla, pa i profita.

Hoću da kažem da treba biti realan i, zaista bez namere da tražim opravdanje za bilo koju grešku bilo koje veleprodaje, situacija nikom nije kao što je bila, ma koliko on pričao da je sve super (ima servisa i maloprodaja koje skoro da ne osećaju manjak posla i krizu – to je tačno, ali su retke). Tu treba tražiti razloge za _neke_ kritike, koje ovde svako može da iznese i opljuje lako bilo koga. Stanje treba shvatiti i prihvatiti muški, a ne tražiti okolo razlog za kritiku (kojih uvek ima), koji ranije niko nije primećivao. Greške se dešavaju, posao je kompleksan i zahtevan, obuka radnika dugo traje, marže odavno nisu kao nekad, telefona i delova nikad više, problemi kompatibilnosti, verzije, revizije... Opet, ne navodim ovo radi opravdanja za greške i propuste veleprodaja, već zbog: kada je bilo posla, to sve nikom nije smetalo. A u ovom poslu svi smo se učili jednako, i stalno se učimo. Treba biti realan.

Naravno, svaka VP pravi greške, i sasvim sigurno praviće ih, i osetljivo je pitanje ovde se osvrtati detaljnjije na to, jer se uvek može izvući iz konteksta, malo nečega dodati ili oduzeti, pa još ako ubacimo raznorazne motive, a ima nas raznih... Lek je prepustiti svakome da bira sa kim radi, a ako neko ima problem sa nekim neka ga rešava direktno i neka se prema tim rezultatima ponaša. To je njihov odnos i njih treba da se tiče. Možda nije zahvalno i ne ide mi u prilog da ja ovo govorim ovim povodom (ovi iz 3G nisu dovoljno hrabri ), ali tako bih se ja ponašao. Da si nazvao Šoneta direktno kad si imao problem koji je otvorio ovu temu, ne verujem da bi se išta lošije rešilo nego sada kad za njega svi znaju, a uštedeo bi, osim na kredibilitetu, i na vremenu. No, rekoh, ima nas raznih.

Što se konkretno tebe i Condor Mobile tiče, da se na kraju osvrnem i na to, kada si već javno delio packe – i ovo će biti poslednji put. 3G će uvek odmah odgovoriti na kritiku, jer ih ovde ima 50, a drugi nisu baš u toj prilici. Veoma si oštro nastupio (“lažu i mažu”, “ciganija”). Ne želim da ovde tražim opravdanja, samo želim da dodam da ove reči _sigurno_ ne odslikavaju pravo stanje stvari, a to da ti šaljemo bilo šta, da ono drugo ne bi tražio na drugoj strani takođe _sigurno_ nije odlika Condor Mobile, jer da si sa nama iole ozbiljnije i duže radio, _znao_ bi da smo mi _jedini_ koji nemamo problem da stvari koje nemamo nabavimo od drugih kolega i veleprodaja, sve u cilju da ispoštujemo poverenje kupca (neretko bez ikakvog materijalnog profita), koji često neće ni da rade sa nekim ili svakim, niti znaju gde šta ima, a mi to pratimo. Nijedna veleprodaja u svakom trenutku ima sve, a mi smo _jedini_ koji ovo radimo, i to možemo jer sa svima imamo korektan odnos (intenzivno sam učestovao u nastanku bar dve veleprodaje i obe su dotakle vrh na tržištu, verovatno jer smo “lagali i mazali” okolo, da ne pominjem druge rasističke epitete), a tako će i ostati. To nam ne pođe za rukom baš svaki put i tu tražim razloge za tvoje (i naše) nezadovoljstvo. Prihvatam, dešava se, i dešavaće se, ali sve manje. Takođe, imamo i drugih problema, ali i njih ćemo rešiti u narednom periodu.

Sasvim prihvatam i _podržavam_ diskusiju i kritiku kvaliteta i rada veleprodaja, ali ovde su, nažalost i bojim se, moguće situacije u kojima svako može (osnovano, ali i) skroz paušalno, (bez, ali i) sa preterivanjem i (tačno, ali i) potpuno lažno i zlonamerno da priča svakakve priče o svakome, sa mogućnošću da mu lako nanese štetu, a da ovaj nema priliku ni da mu odgovori, osim 3G-a, jer su oni ovde prisutni stalno, a nama komitenti javljaju da smo prozivani i da to nije u redu, opet verovatno zato što “lažemo i mažemo”. Lako je s#ebati svoje, još lakše tuđe, ali treba napraviti nešto, doprineti nečemu ili biti koristan – to ide malo teže, ali je život lepši. Ko nije probao valjda ne može da zna.
    Pa Ivane sunce mu kalaisano .
    Tek sada kapiram da si ti Kondor mobile . )

Sve najbolje u daljem radu i vidimo se u BG-u .

GSM Master alo-alo's Avatar
    Clan br.
    73
    Registrovan
    Oct 2005
    Godina
    60
    Br. postova
    447
    Hvala
    199
    Pohvaljen 111 puta u 71 postova
    @doublei.....mislim da nije problem u 200DIN nego u nepoštovanju,ako sam dobro razumeo....

šta je onda problem:kažem mušteriji,stiže,naručeno,večeras....i onda pogrešno,neispravno ili ništa nije poslato!
    ne pokušavam da te rasplačem ali probaj da shvatiš ovu sitaciju!!!

poslednji put je bilo:mnogo robe za slanje,nisam mogla i tvoje da ponesem da na bus,šaljem sutra......a meni sutra - ne treba!(opet,ne pokušavam da te rasplačem!)....moje mušterije su u prolazu,turisti,pare im uzimaš tada - ili nikada!to mi je javljeno kad je već bili kasno za slanje,umesto da su uzeli taksi na moj račun i poslali...ali da bi to uradili,treba da ih bude briga za mene kao kupca...

naravno da uvek imam min 50 fletova,50 ekrana...ali ne mogu ja da imam veleprodaju,u suprotnom koji će te mi vi đavo....

ps: ono što kažeš - nekad i sad.....bila samo jedna veleprodaja i ko te yebe,oćeš-nećeš,sviđa ti se,ne sviđa.... a sada ih ima gomila a nešto ne vidim da je konkurencija učinila svoje po pitanju borbe za kupca....jedino što se promenilo je da i mušterije mogu da kupe jedan flet ili ekran......a to je već dno dna!!!(interesntno,koliko toga prodate na komad?da li vam to bitno popravlja pazar??ili nas samo uyebavate,onako....?ako vi prodajete krajnjim kupcima na komad,kome ja da prodam ono što sam kupio od vas???)

toliko nas poštujete....a možda vam toliko dobro ide da vam se yebe za nas
    Izmenio alo-alo : 25-05-10 u 17:29

36. Sledecih 6 clanova foruma reklo je hvala alo-alo na ovom korisnom postu:

GSM Master grga's Avatar
    Clan br.
    12175
    Registrovan
    Feb 2009
    Godina
    43
    Br. postova
    598
    Hvala
    366
    Citiram Original postovao alo-alo Pogledaj post

naravno da uvek imam min 50 fletova,50 ekrana...ali ne mogu ja da imam veleprodaju,u suprotnom koji će te mi vi đavo....

Ps: Ono što kažeš - nekad i sad.....bila samo jedna veleprodaja i ko te yebe,oćeš-nećeš,sviđa ti se,ne sviđa.... A sada ih ima gomila a nešto ne vidim da je konkurencija učinila svoje po pitanju borbe za kupca....jedino što se promenilo je da i mušterije mogu da kupe jedan flet ili ekran......a to je već dno dna!!!(interesntno,koliko toga prodate na komad?da li vam to bitno popravlja pazar??ili nas samo uyebavate,onako....?ako vi prodajete krajnjim kupcima na komad,kome ja da prodam ono što sam kupio od vas???)

toliko nas poštujete....a možda vam toliko dobro ide da vam se yebe za nas
    Potpisujem !!!!!!! Zadnju recenicu dva puta !!!!!

GSM Master rama's Avatar
    Clan br.
    545
    Registrovan
    Dec 2005
    Godina
    49
    Br. postova
    657
    Hvala
    147
    Pohvaljen 249 puta u 88 postova
    eeeee polako a sta ja sa novim pravilom,garancija mesec dana koje sada daju veleprodaje,i sta onda na lageru imas 50 lcd,50 fletova,a tesko da neko moze da zameni 50 lcd za mesec dana,i tamo negde posle 45 dana dodje musterija da mu zamenis lcd,ti ga stavis a ono vidi cuda,on neradi,posaljes ga nazad da ti zamene a ono kazu pa istekla ti je garancija od celih 30 dana,iiiiiiiii sta onda????(suada,suada dali si ikada mene voljela....)nazoves veleprodaju i oni ti kulturno objasne da mozes da ga ####s,jel je to novo pravilo jel su primorani ili tako ili kljuc u bravu,sto se mene tice pojedine veleprodaje su davno trebalo da stave kljuc u bravu,ali to je samo moje misljenje.

GSM Master arnold's Avatar
    Clan br.
    8181
    Registrovan
    Oct 2007
    Br. postova
    407
    Hvala
    25
    Pohvaljen 9 puta u 7 postova
    Citiram Original postovao rama Pogledaj post
    eeeee polako a sta ja sa novim pravilom,garancija mesec dana koje sada daju veleprodaje,i sta onda na lageru imas 50 lcd,50 fletova,a tesko da neko moze da zameni 50 lcd za mesec dana,i tamo negde posle 45 dana dodje musterija da mu zamenis lcd,ti ga stavis a ono vidi cuda,on neradi,posaljes ga nazad da ti zamene a ono kazu pa istekla ti je garancija od celih 30 dana,iiiiiiiii sta onda????(suada,suada dali si ikada mene voljela....)nazoves veleprodaju i oni ti kulturno objasne da mozes da ga ####s,jel je to novo pravilo jel su primorani ili tako ili kljuc u bravu,sto se mene tice pojedine veleprodaje su davno trebalo da stave kljuc u bravu,ali to je samo moje misljenje.
    moje resenje je da ne saradjujem sa takvim veleprodajama
    i fino mi je
    pozdrav

Balkan GSM Team Eprom's Avatar
    Clan br.
    487
    Registrovan
    Dec 2005
    Srbija,Zemun,Bezanijska 18 service,Bezanijska 21 battery shop
    Godina
    52
    Br. postova
    6.474
    Hvala
    1.243
    Pohvaljen 1.580 puta u 892 postova
    Ja samo da dodam u trci sa vremenom i lovom svi smo skratili rokove na minimum.DOZVOLILI SMO DA NAS MUSTERIJE JASU U I DAVE SA ROKOVIMA KO SMRT NA BABU.Veleprodaje nemaju taj kontakt sa krajnjima.Trpi musterija trpimo mi i trpe zaposleni u veleprodaji.Posto gazde jure prolece po planeti.Salu na stranu svima nam je prag tolerancije suvise nizak to nije dobro.Malo mi sa musterijama oni sa kvalitetom i rokovima i bice ok.Sreca sreca radost uzivancija.

41. Sledecih 2 clanova foruma reklo je hvala Eprom na ovom korisnom postu:

GSM Master vitas's Avatar
    Clan br.
    1684
    Registrovan
    Jun 2006
    Godina
    37
    Br. postova
    283
    Hvala
    15
    Pohvaljen 10 puta u 7 postova
    pre mesec dana sam narucio fletove, 10 kom za e250 i 10 kom e250d, kad je stiglo, spil od 20 komada kesica u kojima su fletovi, vidim da se neko dosetio da to lepo slozi, i dosao je na ideju da to lepo poveze heftalicom, e sad sve bi to bilo lepo da nije potkacio par fletova
    odlozio sam ih u kutiju pa cu vratiti kad se malo nakupi delova, nadam se da me nece neko iz VP pozvati da me pita kako reklamiram probusene fletove

GSM Master marq's Avatar
    Clan br.
    2228
    Registrovan
    Sep 2006
    Godina
    39
    Br. postova
    337
    Hvala
    15
    Pohvaljen 45 puta u 31 postova
    Najbolje je uvesti ono 20% skart i onda na svaki kupljeni 10. flet ti dobijes 2 gratis taman da pokrijes eventualne reklamacije. Tako je bilo kad sam ja isao u Instanbul po delove na 10 predajnika pfo103 metalne one (org) imao sam 1 komad gratis da pokrijem eventualnu rekalmaciju a na plasticne kopije i do 3 komada. Na neku robu 10 % a na neku i do 30% u zavisnosti od kolicine. A najveci problem je sto ovde je tolika trka za poslom, jer je posao stao svima, tako da su veleprodje pocele da rade kao maloprodaje po veleprodajnim cenama. Pa tako dolaze ljudi kod mene sve vise i traze mi da kupe samo deo a sami ce da ga ugrade, jer su culi da deo kosta 1 e ili 1,5 e a ti mu trazis 1000 do 1500 din. I narvno jos jedno veleprodaje mora da stite nase interese da bi mi mogli da stitimo interese musterija, u suprunom nema nista od posla jer ako svako moze da kupi u VP onda nema svrhe da se zove VP.

Zato ja se nadam, i mislim, da svi u VP dobro znaju kad je losa tura kad je dobra tura stigla ! Takodje konkurencija je kod njih ogomna jer ja bar imam 15 VP kod kojih uzimam delove od svakog po malo i uvek biram najkvalitetnije jer nevolim reklamacije, a na delove koje ugradjujemo dajemo i garanciju od strane naseg servisa 3 meseca, mada po zakonu mora 6 meseci.

44. Sledecih 2 clanova foruma reklo je hvala marq na ovom korisnom postu:

Strana 2 od 3 PrviPrvi 123 PoslednjiPoslednji

Slicne teme

1. sta sada
    Postovao vesko u forumu HWK
    Odgovori: 12
    Zadnji post: 06-02-09, 17:15
  2. !!! Sramota Crne Gore !!!
    Postovao MobileLand u forumu Razne poruke...
    Odgovori: 31
    Zadnji post: 22-10-08, 23:44
  3. Testiranje novog BB5 box-a
    Postovao Dejan Kaljevic u forumu BB5 Box By Dejan Kaljevic
    Odgovori: 47
    Zadnji post: 07-05-08, 23:58
  4. Kolege iz Novog Sada..........svaka Vam cast !
    Postovao cybercom u forumu Razne poruke...
    Odgovori: 39
    Zadnji post: 02-05-08, 20:08
  5. predlog novog zakona o saobracaju
    Postovao vitas u forumu Razne poruke...
    Odgovori: 12
    Zadnji post: 07-02-08, 04:14

Pravila postovanja