Prikazivanje rezultata 1 do 13 od 13

Tema: Samung i710 odnosno i718 radio flash i flash kablo

GSM Junior
    Clan br.
    11633
    Registrovan
    Aug 2008
    Godina
    32
    Br. postova
    10
    Hvala
    0
    Pohvaljen 0 puta u 0 postova

Samung i710 odnosno i718 radio flash i flash kablo

Pozdrav svim forumasima. Dobio sam od prijatelja ovaj samsung i710 i kako god okrenem nije to standardni samung i710 nego je i718 kineska verzija tog telefona koju proizvodi samsung samo za kinesko tziste. Ali radi odlično i na njemu je bio windows mobile 5 i to na italijasnkom jeziku. I ja sam vrlo lako u njega ubacio wm6 ali fazon je sto mi sad ne radi gprs niti blutetooth. I naravno trebao bi da sada ubacim u njega flash za radio dio mog samunga koji je napisan za windows mobile 6. Da bi mi GPRS EDGE i blutooth proradio.
    I ja znam da mi sad treba ne obično nego kablo nego kablo za flashovanje samsunga ja mislim da bi ono za d900 moglo da odradi posao. E sad jel ima neka šema na netu da ja sebi napravim taj interfejs i kablo za flashovanje. Ili ga mogu negdje jeftino kupiti. Ja imam radio flash za ovaj samung napisan za windows mobile 6.
    Ja znam da ce ti ve meni reci nosi to kod nekog ko radi telefone da ti to rijesi. Ali nece u TZ niko da se zeza sa ovim telefonima posebice ako je windows na njima pa jos kineski jednostavno ljudi serviseri ih nevole. Imam neko znaje iz elektronike i radionicu sa svim potrebnim alatom nece mi biti problem izgradit interfejs i kablo za flashanje molim vas da mi pomognete.
    Evo linka
    http://rapidshare.com/files/45950071...e_Eng.rar.html
    Sa verzijom radio flasha za wm6 i evo link sa svime i upustvom i orginalnim wm6
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=317288
    Unaprijed hvala.
    Izmenio mserifov : 27-12-09 u 11:10

GSM Expert Dr SEMA's Avatar
    Clan br.
    66
    Registrovan
    Sep 2005
    Br. postova
    2.528
    Hvala
    197
    Pohvaljen 659 puta u 314 postova
    Evo nazovi me na 061881881,dat ću ti ja koji hoćeš kablić i interfejs pa sebi završi...

GSM Expert Vlada84's Avatar
    Clan br.
    947
    Registrovan
    Mar 2006
    Godina
    35
    Br. postova
    942
    Hvala
    125
    Pohvaljen 189 puta u 133 postova
    To jeste i710, samo kao sto si rekao za china trziste ali je ceo na engleskom. Sa i710 ja sam se lose proveo. Za njegovo flesovanje ti treba usb kabl za PDA deo.

Citiram Original postovao mserifov Pogledaj post
    Ali nece u TZ niko da se zeza sa ovim telefonima posebice ako je windows na njima pa jos kineski jednostavno ljudi serviseri ih nevole.
    Recimo Dojran ti je iz Tuzle, covek ti sigurno moze to srediti ali naravno - pare. Uostalom kazes tel si dobio, ne kosta te, jel tako?

GSM Junior
    Clan br.
    11633
    Registrovan
    Aug 2008
    Godina
    32
    Br. postova
    10
    Hvala
    0
    Hvla na odgovorima. Zvao sam kolegu forumas koj je ostavio broj pa cu sutra da odem da probamo da flashujemo radio. Ali sta mi se desava sa njim evo sad naprimjer kada pricam jednostavno na trenutke mene cuja ali ja nikog ne cujem a do danas je radilo normalno. Bas da vidm kako ce se ponasati kada flashujem radio dio.

GSM Junior
    Clan br.
    11633
    Registrovan
    Aug 2008
    Godina
    32
    Br. postova
    10
    Hvala
    0
    Prijatelj mi jedan posla ovo danas kaze da b ovo rijesilo moj problem. Max 232 sam i prije korisito ja milim da to integralno kosta oko 3km. Meni ce pomoc doktor sema ali evo ko mozda hoce da se zeza sa ovim.
    Attached Images Attached Images

Product Suporter Dr.Nele's Avatar
    Clan br.
    95
    Registrovan
    Oct 2005
    Br. postova
    1.666
    Hvala
    434
    Pohvaljen 546 puta u 312 postova
    Citiram Original postovao Dr SEMA Pogledaj post
    Evo nazovi me na 061881881,dat ću ti ja koji hoće kablić i interfejs pa sebi zavri...
    Pa nisi ti DedaMraz

GSM Junior
    Clan br.
    11633
    Registrovan
    Aug 2008
    Godina
    32
    Br. postova
    10
    Hvala
    0
    Mozeli mi sad neko objasnit slijedece. Kad sam ja uzeo tek telefonu ruke na njem je bio windows mobile 5 i ja sam naravno sve probao uključujucći i bluetooth koji je radio. I posto sam htio telefon na enegleskom jedina solucija je bio windows mobile 6. e sad kada sam to odradio bluetooth nece vise da radi. I jutros sam sa rapid shera skinuo rusku verziju wm5 i normalno flashowao telefon ali nece blutetoth opet da radi. Ja sam to uradio jer kazu da wm6 nema podrsku za sve cipove ovog telefona ukljucujuci i radio podrsku tako da ne radi GPRS i EDGE. Ali wm5 ima zanci sve ono sto wm5 ima kao sistem treba da ima upisano i flash kao software z asav hardwer ovog telefona. I sada sam ja opet vratio wm6 zadnju verziju. Sve radi osim GPRS-A i bluetootha. U informacijam o sistemu pise
    Bluetooth (2.0+EDR)
    S/W 2.0.3
    H/W 2.0.1
    I ispod mac adresa uredaja odnosno bluetootha. Jeli ovo oze da znaci opet kad bi jos flashowo radio za verziju wm6 koju sad imam u telefonu da bi bluetooth proradio. Imali kakv sema gdje na netu ili ima mozda neko od ovog telefona i710 i718 svjedno da malo vidim instrumentom ispod sta se desava jel cip ima napajanje blutooth bi trebo da ima svoju antenicu. Jer kad god pokusam da ga ukljucim on poksuava da ga ukljuci ali nece. Nekad izbaci gresku hrdware not respoding.
    Jos jedn astvar juce sam primjetio da mi gubi mrezu odnosno nazovem nekog on mne cuje ali ja njeg ne na trenutke ne cujem. Ja napunio bateriju do kraj sad evo radi normalno jeli moze biti mojom nekom logikom da mu zavisnost primo predaje zavisi od tog koliko je puna baterija.
    Jos jednom unaprijed hvala svima na odgovorima.

GSM Master peh0802's Avatar
    Clan br.
    1072
    Registrovan
    Mar 2006
    Godina
    46
    Br. postova
    284
    Hvala
    4
    Pohvaljen 5 puta u 5 postova
    I pored najbolje volje ja te slabo kontam
    kakav radio flash, ako ti nakon flea ne radi BT syebao si mu BT ID
    Ko kae da WM 6 nema.... ne mogu

GSM Expert Damir_MKD's Avatar
    Clan br.
    7863
    Registrovan
    Sep 2007
    Godina
    40
    Br. postova
    837
    Hvala
    152
    Pohvaljen 208 puta u 120 postova
    nosi ti to kod nekog koji voli windowse......strasno si ga zabrljao.

GSM Master grga's Avatar
    Clan br.
    12175
    Registrovan
    Feb 2009
    Godina
    42
    Br. postova
    598
    Hvala
    366
    Pohvaljen 281 puta u 169 postova
    @Semo,pomozi strucnjaku,vidis da je zavrsio i filozofski i elekto fakultet u isto vreme,proucava nuklearnu fiziku, a u slobodno vreme flesuje windows mobile.

Nemoj biti taki,obecanje je obecanje !!!!!

GSM Expert Dr SEMA's Avatar
    Clan br.
    66
    Registrovan
    Sep 2005
    Br. postova
    2.528
    Hvala
    197
    Pohvaljen 659 puta u 314 postova
    Pa stojim iza obećanja,rekao sam da me danas nazove oko 16:30 da mu dam potrebnu apraturu......

GSM Junior
    Clan br.
    11633
    Registrovan
    Aug 2008
    Godina
    32
    Br. postova
    10
    Hvala
    0
    Neznam zasto toliko sarkastičnih odgovora. Ako bas te interesuje ne studiram filozofski fakultet niti elektrotehniku. Studiram mehatroniku na masinskom fakultetu u TZ. Meni je zao to ne posjedujem terminologiju kao vi gospodine i pisem nerazumjivljim jezikom. Ili sto mi nije proslo kroz ruke par stotina telefona pa se nesmatram stručnjakom. Ja sam svoj post napisao onako kao sam najbolje uspio da obrazloim svoj problem. Ali ipak nesto znam i prije svega imam 22 godine te nesto malo bosanske inteligencije i vjerovatno cu nauciti nesto da popravim. Dr. Semi jako puno hvala ja se zovem Begić Fehim i evo moj broj telefona 062 242 187 uvjek bi zelio da te castim ako nista vise makar jednim pićem radi tvoje dobrote i zato to si mi veliko duno izaao u susret. I znam da smo se čuli i rekao sam da cu doci da mi pomogne. Ali ja sam prije nasih unaprijed dogovoreni 16.30 mjenjao moj telefon za SE K800I koji je malo bolji i kao moj bez problema. Ali kada sam dosao kuci u kojoj imam radionicu u kojoj uspijesno servisiram racunare. Za taj K850I sam dobio ploču i procesor od 3Ghz i nesto kea tako da je sve na kraju ispalo dobro jer sam moj I718 dobio maltene dabe plus neto sam naučio. Sto je iz ličnog iskustva uvjek najvanije. Naravno moj bivi i710 i je opet jo uvjek sa manama i čovjek koji je uzeo moj i710 će vjerovatno usrećiti nekog od servisera.
    Jo jednom veli pozdrav svima i posebno hvala Dr. Semi

-------VIP member------ legija's Avatar
    Clan br.
    108
    Registrovan
    Oct 2005
    Br. postova
    1.276
    Hvala
    13
    Pohvaljen 308 puta u 150 postova
    Postovani gospodine mserifov,

Vi ste na pogresnom forumu, mi ovdje pomazemo kolegama koji imaju servise, a ne studentima.
    Nadam se da u potpunosti razumijete da Vasi zahtjevi ne mogu biti udovoljeni.

Pozdrav.

Slicne teme

1. W580 na 5 lockova!Gdje grijesim?
    Postovao dejan@ u forumu SEtool support forum
    Odgovori: 15
    Zadnji post: 24-06-09, 21:13
  2. FuriousGold Supported Models List
    Postovao Eprom u forumu Furious
    Odgovori: 2
    Zadnji post: 02-03-09, 02:18
  3. POMOC za Nokia 5000. mrtva
    Postovao Darko u forumu DCT-4 & TIKU