Prikazivanje rezultata 1 do 4 od 4

Tema: ViaMichelin Navigation X-930

GSM Junior Mikibgd's Avatar
    Clan br.
    2453
    Registrovan
    Oct 2006
    Br. postova
    22
    Hvala
    1
    Pohvaljen 1 put u 1 postu

ViaMichelin Navigation X-930

Imam problem sa ovim uredjajem, kada ga prikljucim na racunar. Windows izbaci sledecu poruku:

"One of USB devices attached to this computer has malfunctioned,and Windows does not recognize it."

Dobio sam uredjaj od prijatelja iz Francuske, kao neispravan.
    Ostetio mu se konektor na USB kablu i on je prevezao zice direktno u konektor na uredjaju jer mu je hitno bila potrebna navigacija u autu. U tom trenutku mu je pomoglo, zavrsio posao, ali posle toga nije mogao da ga ukljuci.

Inace baterija na uredjaju se puni preko USB-a (tacnije mini USB - konektor je isti kao za Motorolu V3, Nokia-u 5200 itd.)

Zamenio sam (tj. prevezao zicom) osigurac za punjenje - obelezio sam na slici. Skinuo sam bateriju, povezao na USB kabl i upalio uredaj. Izmerio sam napon na kontaktima konektora za bateriju i vratio bateriju da se puni.
    Dakle punjenje radi i uredjaj pali.

Primetio sam da se LED dioda ne pali kada se uredjaj puni. Upali se samo na par sekundi, kada je skinuta baterija, u trenutku kada prikljucim na USB i svetli do trenutka kada se upali Display. Display se upali, a LED dioda se ugasi.

Primetio sam jos da kada se baterija izvadi pa ponovo prikopca, uredjaj ne moze da se ukljuci sve do trenutka dok se na prikljuci na USB (iako je baterija puna), kao da mu je potrebna pobuda sa USB-a. Posle toga pali sa i bez USB kabla, sve dok se ponovo ne izvadi baterija.

Inace GPS radi bez problema, hvata signal, samo sto ima mapu Francuske ali pokazuje koordinate gde se nalazim.

Nemam CD sa drajverima, ali sam skinuo Microsoft-ov ActiveSync, koji bi trebalo da ga prepozna valjda.

Koristim mini USB kabl od V3 Motorole. Da li se pinout mini USB-a od HTC-a, razlikuje od pinout-a mini USB-a V3 Motorole? Posto za ovaj uredjaj preporucuju mini USB od HTC-a.

Pa drugari, pomagajte.
    Hvala unapred!
    Attached Images Attached Images

Balkan GSM Team Ivan's Avatar
    Clan br.
    621
    Registrovan
    Jan 2006
    Godina
    41
    Br. postova
    1.761
    Hvala
    172
    Pohvaljen 255 puta u 104 postova
    isti konektori...

GSM Junior Mikibgd's Avatar
    Clan br.
    2453
    Registrovan
    Oct 2006
    Br. postova
    22
    Hvala
    1
    Pohvaljen 1 put u 1 postu
    Citiram Original postovao Ivan Pogledaj post
    isti konektori...
    Ok, hvala! I kabl sam eliminisao kao moguci problem. Da li imas predstavu sta je moglo da ode, s'obzirom na simptome koje sam opisao i da ga windows ne prepoznaje, tj. izbacuje poruku postavljenu u prvom post-u?

Balkan GSM Team Ivan's Avatar
    Clan br.
    621
    Registrovan
    Jan 2006
    Godina
    41
    Br. postova
    1.761
    Hvala
    172
    Pohvaljen 255 puta u 104 postova
    nesto je crklo, 100%... a do scheme tesko... a i to je jeftino sad...

Slicne teme

1. Audi Navigation Plus
    Postovao Eurotel u forumu Car-Related Hacking
    Odgovori: 0
    Zadnji post: 01-10-08, 20:24
  2. Radio Navigation VW
    Postovao novak1953 u forumu Car-Related Hacking
    Odgovori: 2
    Zadnji post: 26-02-08, 00:24
  3. radio navigation syistem mcd decode
    Postovao beli u forumu Car-Related Hacking
    Odgovori: 5