Strana 2 od 2 PrviPrvi 12
Prikazivanje rezultata 41 do 57 od 57

Tema: Potreban GSM serviser u Novom Sadu...

GSM Master GSMBoriss's Avatar
    Clan br.
    1703
    Registrovan
    Jun 2006
    Godina
    34
    Br. postova
    535
    Hvala
    104
    Pohvaljen 77 puta u 32 postova
    Citiram Original postovao gjurobrod Pogledaj post
    ALI:

u posljednjih 5 godina sam stekao 1 (slovima: JEDNOG!) prijatelja,
    zivim u stanu od 30m(jer mi ne treba vise),u centru grada,okruzen samo asfaltom i betonom a sanjam polja,jezera,livade,sume,rijeke,dobar rostilj sa ekipom uz gajbu piva u ladnom potoku a da me nitko ne kazni jer je zabranjeno (a di je dozvoljeno bude par tisuca ljudi na pojasu sirokom mozda 50m a dugom 1-2km)...
    A o nozevima po sred ledja od "nasih" da ne govorim .

Znam samo jedno,ne moze ovako jos dugo.
    Zato sve sprice i snove o svom servisu u velikom gradu,velikoj lovi na zapadu,itd...

Nek svatko dobro razmisli prije nego poleti.

pozdrav
    bravo svaka cast na iskrenoscu!!!!

Product Suporter Dr.Nele's Avatar
    Clan br.
    95
    Registrovan
    Oct 2005
    Br. postova
    1.666
    Hvala
    434
    Pohvaljen 546 puta u 312 postova
    Ja ne kontam sta je ovdje problem ? Covjek toliko nudi pa kome stima nek oplete za taj Hanofer
    Mada licno mislim da su i cifre od 3,ooo ojra mjesecno na ovim nasim prostorima u najmanju ruku debelo naduvane.

GSM Senior
    Clan br.
    1358
    Registrovan
    May 2006
    Godina
    40
    Br. postova
    92
    Hvala
    3
    Pohvaljen 1 put u 1 postu
    1000evr je ispod proseka,te pare tamo dobijaju pomoćni radnici i čistačice,a on trai elektroničara,pa to je smeno,1100 evra tamo je nita ,a stan od 350evr je verovatno negde na selu,naravno bez srtruje,vode,gasa,itd..... a da ne pominjem kakav to moe biti stan,kad odbije sve trokove ostane ti manje nego da ovde ostane i radi za male pare.

GSM Master alo-alo's Avatar
    Clan br.
    73
    Registrovan
    Oct 2005
    Godina
    60
    Br. postova
    447
    Hvala
    199
    Pohvaljen 111 puta u 71 postova
    @gjuro....

"Ja radim u Becu,5 sati dnevno,sw i hw.
    Ostatak vremena pokusam se (nekad vise,nekad manje) posvetiti fakultetu i djevojci.

Placen sam 300 tjedno,jedini radnik u servisu vec cca 3.5g.
    Ja sam nabavljam,ako mogu,hocu ili znam, boxeve,kablove,servisnu opremu,dijelove,kodove,itd, po cijenama koje ja odredim.
    Isto tako sam odredjujem cijene hw-a a svoje privatne tel (od drugih trgovina) radim na poslu ako imam slobodnog vremena.

Znaci,ne mogu reci da lose stojim sa financijske strane,pogotovo kad znam da je serviser u ovlastenom servisu placen cca 1k2-1k3 mjesecno."

-ako sam dobro shvatio plata ti je cca 1400e mesečno...
    -radi i privatno u tom servisu,i to je neka para...
    -ima neku paru i od nabavke...
    -radi ~pola radnog vremena,i to ima neku vrednost...

Lupiću da je to oko 2000-2500....

Dakle to nema nikakve veze sa ovom ponudom od 1100....
    E sad,neto mi nije jasno,kako to da serviseri imaju samo 1300,kako ive ti ljudi,ovde bre ne moe da ivi sa toliko....samo reija za kuću mi je oko 500,plus hrana,krpice,gorivo,cigarete,zezanje,s..nje.....
    Mislim da ko ode za tu platu u Nemačku,neće imati para da se vrati

to se tiče tzv. drutvenog ivota,ebi ga,ko god hoće malo vie od proseka neto sigurno gubi.....

b.r.

GSM Guru gjurobrod's Avatar
    Clan br.
    904
    Registrovan
    Feb 2006
    Br. postova
    175
    Hvala
    2
    Pohvaljen 0 puta u 0 postova
    Placa jednog prosjecnog elektronicara u Becu u nokia servisu je oko 1300 za 8 sati rada,sigurno.

A jel to malo i kako se tko snalazi,s cime... pitajte se odakle toliko dijelova na crnom trzistu

Ja sam u svom postu nesto drugo htio reci,zivot u ovakvom okruzenju nema dusu.

pozdrav

GSM Guru Zoki_vz's Avatar
    Clan br.
    257
    Registrovan
    Oct 2005
    Godina
    46
    Br. postova
    225
    Hvala
    0
    imas totalno krivo...placa jedne prodavacice ili cistacice je 1300 eu mjesecno a ne jednog servisera koji mora da brine dali ti kao vlasnik neces morat kupovat nokie n95 ili koji skupi telefon vlasniku ...te svi znamo da sat radnog vremena nije ispod 50 eu ......

i naravno da nemoze jedan serviser doci u kafic i pitati konobaricu kolko ima placu ((((A ono malo veca od njegove))))

pa ko bi radio??

zato svi serviseri ko zna raditi radi za sebe...

pozdrav

GSM Potencijal
    Clan br.
    1913
    Registrovan
    Aug 2006
    Br. postova
    31
    Hvala
    0
    U kom obliku bih trebao da odgovorim na vase konstatacije nisam u ovom momentu siguran!! Nadam se da i izmedju ovih redova (ko ume da ih cita) moze da se zakljuci o kakvom autoru (meni) je rec, nemislim da sam sa mojih nekoliko postova sebe prikazao kao nekog kome je "modero ropstvo" ustvari cilj!! Svaka cast pojedinima koji su postigli zavidan uspeh, i kome nepada napamet da se udaljavaju od vec naviknutog toka zivota, moja ponuda nije imala za cilj da obezvredi vase znanje ni mogucnosti, vodio sam se mislju da postoji mozda neko ko ima potrebu za promenom, a visina ponude je vise nego dovoljna za neki pocetak, (3000 eura stan i hrana) je bila zanimljniva konstatacija!!! Nazalost u ovom momentu je nerealna i apstraktna!! Voleo bih da mogu da ponudim tako sto nasem coveku, ipak je to verovatno bila samo zelja!!
    Drago mi je jedna stvar, ovolika kolicina patriotizma, zamo mi je sto je ja nisam imao, onog momenta kad sam doneo odluku da probam negde preko!! Naravno da smetaju kulturne razlike, ali ko se ne uklopi je krivac sam za sebe!! Ja sam za ovih 5 god stekao vise prijatelja, ogroman kapital nisam stekao, ali sam obezbedio odredjenu sigurnost, ali to verovatno nije ni bitno, niti koga interesuje!!
    Jedino me je mala neinformisanost kod pojedinih postova inenadila, nazalost situacija se u nemackoj u monogome promenila, ona prica o velikim parama koju ste slusali od gastarbeitera-malogradjana, nije vise aktuelna!!
    Ipak mi ostaje nada da ce mozda moje dobre namere biti pozitivno ocenjene!!
    Pozdrav za sve!!

GSM Expert Dr SEMA's Avatar
    Clan br.
    66
    Registrovan
    Sep 2005
    Br. postova
    2.528
    Hvala
    197
    Pohvaljen 659 puta u 314 postova
    Ala sy-ebasmo temu heheheheeh.
    Deutche "0" bodova,ajmo dalje.......
    Novi Sad,legendo sa srećom u potrazi za serviserom,ali mislim da je budala ko sa znanjem servisera ne otvori sebi radnju već je nečiji radnik,čast kolegama izuzetcima koji su u takvom položaju,ali oni imaju razlog,što znači i ti ćeš morati da potražiš nekoga sa razlogom.

Balkan GSM Team dumix's Avatar
    Clan br.
    1621
    Registrovan
    Jun 2006
    Godina
    51
    Br. postova
    626
    Hvala
    73
    Pohvaljen 123 puta u 65 postova
    Ja sam jedan od starijih na ovom forumu i mogu Vam reci samo jedno:-kada je krenulo ono nesrecno sraњe u bivšoj nam zemlji maltene svi moji drugari su otisli u beli svet. USA,Canada,Nemačka,Holandija.Britanija.
    SVI, ponavljam SVI, su se vratili i ne pada im napamet da se vrate da žive više tamo.Sve što su stekli je pasoš i NIŠTA više !!!
    A svima je zajednička jedna izjava: Imaš pare ali nemaš više život !!!

ps: sad će neko sigurno reći da ali dobio je PASOŠ, ... pa šta? ko hoće da putuje to može i sa ovim našim...

GSM Guru Joker-Mobile's Avatar
    Clan br.
    159
    Registrovan
    Oct 2005
    Godina
    49
    Br. postova
    230
    Hvala
    15
    Pohvaljen 4 puta u 4 postova
    Citiram Original postovao ivanrados Pogledaj post
    U kom obliku bih trebao da odgovorim na vase konstatacije nisam u ovom momentu siguran!! Nadam se da i izmedju ovih redova (ko ume da ih cita) moze da se zakljuci o kakvom autoru (meni) je rec, nemislim da sam sa mojih nekoliko postova sebe prikazao kao nekog kome je "modero ropstvo" ustvari cilj!! Svaka cast pojedinima koji su postigli zavidan uspeh, i kome nepada napamet da se udaljavaju od vec naviknutog toka zivota, moja ponuda nije imala za cilj da obezvredi vase znanje ni mogucnosti, vodio sam se mislju da postoji mozda neko ko ima potrebu za promenom, a visina ponude je vise nego dovoljna za neki pocetak, (3000 eura stan i hrana) je bila zanimljniva konstatacija!!! Nazalost u ovom momentu je nerealna i apstraktna!! Voleo bih da mogu da ponudim tako sto nasem coveku, ipak je to verovatno bila samo zelja!!
    Drago mi je jedna stvar, ovolika kolicina patriotizma, zamo mi je sto je ja nisam imao, onog momenta kad sam doneo odluku da probam negde preko!! Naravno da smetaju kulturne razlike, ali ko se ne uklopi je krivac sam za sebe!! Ja sam za ovih 5 god stekao vise prijatelja, ogroman kapital nisam stekao, ali sam obezbedio odredjenu sigurnost, ali to verovatno nije ni bitno, niti koga interesuje!!
    Jedino me je mala neinformisanost kod pojedinih postova inenadila, nazalost situacija se u nemackoj u monogome promenila, ona prica o velikim parama koju ste slusali od gastarbeitera-malogradjana, nije vise aktuelna!!
    Ipak mi ostaje nada da ce mozda moje dobre namere biti pozitivno ocenjene!!
    Pozdrav za sve!!
    NEINFORMISANOST - o cemu mi ovde pricamo....
    Branicevski okrug(Pozarevac i okolina) ima 28.000 stanovnika koji su uzeli strana drzavljanstva... svako od njih je odveo bar jos jednog preko...
    mislis da nismo informisani ???
    moji zive u Becu 38 godina, ja spartam evropom od svoje 7 godine i na ovu temu bih mogao danima da razgovaram....

neznam te kolega, verujem u tvoje dobre namere...

znam samo jedno...

PROFIL ljudi koje ovde svakodnevno srecem, zasluzuju mnogo vecu platu.... u Nemackoj,naravno...

pozdrav svima...

GSM Guru
    Clan br.
    111
    Registrovan
    Oct 2005
    Godina
    38
    Br. postova
    147
    Hvala
    3
    @Marvel
    Ni Njegos ne bi bolje rekao

GSM Guru MarvelXZ's Avatar
    Clan br.
    35
    Registrovan
    Sep 2005
    Godina
    37
    Br. postova
    128
    Hvala
    3
    Pohvaljen 2 puta u 1 postu
    ma ne svi kao zaradjuju 1500 - 2000 eur a kad nesto treba da se plati svima je puno ili ako bi mogao da me sacekas par dana znas imam sad neku frku i tako

GSM Guru gjurobrod's Avatar
    Clan br.
    904
    Registrovan
    Feb 2006
    Br. postova
    175
    Hvala
    2
    Citiram Original postovao Zoki_vz Pogledaj post
    imas totalno krivo...placa jedne prodavacice ili cistacice je 1300 eu mjesecno a ne jednog servisera koji mora da brine dali ti kao vlasnik neces morat kupovat nokie n95 ili koji skupi telefon vlasniku ...te svi znamo da sat radnog vremena nije ispod 50 eu ......

i naravno da nemoze jedan serviser doci u kafic i pitati konobaricu kolko ima placu ((((A ono malo veca od njegove))))

pa ko bi radio??

zato svi serviseri ko zna raditi radi za sebe...

pozdrav
    Sefe jedna prodavacica ima mozda 1000,cistacica manje.

A radnik u ovlastenom servisu se ne mora brinuti za gazdine teelfone,ako ne radi normu/radi lose,dobija otkaz.

druga prica je sto su burze rada pune elektronicara kojima se ne isplati raditi jer za 20-30% para moze lezat doma.

pozdrav

GSM Master cybercom's Avatar
    Clan br.
    128
    Registrovan
    Oct 2005
    Godina
    46
    Br. postova
    718
    Hvala
    16
    Pohvaljen 67 puta u 39 postova
    Ja necu nista reci.Sve je receno........!

Prepoznace se ko treba !

GSM Master alo-alo's Avatar
    Clan br.
    73
    Registrovan
    Oct 2005
    Godina
    60
    Br. postova
    447
    Hvala
    199
    Pohvaljen 111 puta u 71 postova
    Niko od nas ovde,ko radi bar par godina privatno,nema iluzije o zapadu(milioni,super ivot.....),to je svima jasno....ovde jo uvek moe da pravi pare "na foru",između ostalog,a tamo malo tee....jasno nam je i kako se ivi tamo:manje-vie maina za mlevenje mesa.
    Po meni jedina prednost tzv. zapada je to se znaju pravila igre...recimo ako napravi kuću-neće ti sutra kroz nju proći tenk!
    Međutim tamo ako uzme kredit za stan,40 godina se trese da ne dobije otkaz pa ne moe da plaća kredit i onda ti uzmu kuću,enu,decu....
    Ovde "na foru" zaradi kuću za par meseci i niko te nita ne pita...

Ako tamo ima elektroničara "ko kusih pasa",nije ni čudo da je tako mala plata..

Ovdanje kolege koji misle da i ovde zarađuju oko 1000e,mislim da nisu u pravu,neka samo izračunaju koliko para troe na razne(nepotrebne) gluposti,zaprepastiće se....znam po sebi

Ponovo tvrdim da ko bude radio u Nemačkoj za 1000,neće imati para za kartu za povratak

GSM Junior
    Clan br.
    25
    Registrovan
    Aug 2005
    Godina
    40
    Br. postova
    21
    Hvala
    0