Prikazivanje rezultata 1 do 39 od 39

Tema: da li je sim kloniranje kaznjivo????

GSM Senior misel's Avatar
    Clan br.
    65
    Registrovan
    Sep 2005
    Godina
    56
    Br. postova
    64
    Hvala
    0
    Pohvaljen 0 puta u 0 postova

Post da li je sim kloniranje kaznjivo????

da li je negde neko u sudskoj praksi kaznjen po pitanju sim kloniranja?Kako stoje stvari u zemljama u okruzenju ?Da li mi kao serviseri mozemo biti sankcionisani kada odradimo sim-cloning

GSM Guru V-mobile's Avatar
    Clan br.
    432
    Registrovan
    Nov 2005
    Godina
    58
    Br. postova
    140
    Hvala
    3
    Pohvaljen 4 puta u 2 postova
    Citiram Original postovao misel
    da li je negde neko u sudskoj praksi kaznjen po pitanju sim kloniranja?Kako stoje stvari u zemljama u okruzenju ?Da li mi kao serviseri mozemo biti sankcionisani kada odradimo sim-cloning
    Pa po ugovoru koji sklopiš sa Operaterom, ili u papirima koje dobiješ sa karticom svakako piše da je ona vlasništvo operatera i ........ takve gluposti, ali sudska praksa je nešto drugo. To je tada kršenje autorskih prava i "cloniranje" kartice može (čitaj smije) napraviti samo njihov vlasnik. Ali , vjerojatno zavisi i od tumečenja pojedinog suca jer ako posjeduješ i original te kartice, a isto si napravio čisto zbog praktičnosti, ne vidim elemenata kažnjivog djela. To bi vjerojatno potrajalo dulje od Haških suđenja. Ipak mi se čini da je kod nas jedan kolega mislim u Sisku ili Bjelovaru dobio prijavu za nešto slično , ali ne znam kako je završilo.

GSM Guru goranfri's Avatar
    Clan br.
    2317
    Registrovan
    Sep 2006
    Godina
    50
    Br. postova
    127
    Hvala
    21
    Pohvaljen 10 puta u 7 postova
    Nikoga ti ne potkradas niti bilo kako ostecujes sa tom klon karticom tako da nema tu problema.

GSM Senior antelihr1's Avatar
    Clan br.
    659
    Registrovan
    Jan 2006
    Godina
    50
    Br. postova
    88
    Hvala
    0
    Pitanje je ko je bolji sa tim sucem koji vodi postupak ti ili operater.

GSM Expert steva's Avatar
    Clan br.
    27
    Registrovan
    Sep 2005
    Godina
    44
    Br. postova
    1.574
    Hvala
    77
    Pohvaljen 150 puta u 121 postova
    a sta je bilo sa cuvenim Milenkom(cini mi se da se tako zove),zna li neko celu pricu o njemu?

Balkan GSM Team dojran's Avatar
    Clan br.
    53
    Registrovan
    Sep 2005
    Godina
    52
    Br. postova
    1.213
    Hvala
    158
    Pohvaljen 204 puta u 104 postova
    Citiram Original postovao steva
    a sta je bilo sa cuvenim Milenkom(cini mi se da se tako zove),zna li neko celu pricu o njemu?
    On je ,cini mi se nayeb'o zbog neceg drugog,a ne zato sto je klonuo

---Management--- Shone's Avatar
    Clan br.
    2
    Registrovan
    Aug 2005
    Br. postova
    1.706
    Hvala
    252
    Pohvaljen 277 puta u 113 postova
    SIM kartica se vodi kao jedinstvena licna isprava, kloniranje kao njeno falsifikovanje!

GSM Guru MC DADO's Avatar
    Clan br.
    777
    Registrovan
    Feb 2006
    Godina
    49
    Br. postova
    221
    Hvala
    8
    Pohvaljen 7 puta u 5 postova
    To je ista stvar na koju nema pisani zakon kao kod bilo kojeg krekiranog Microsoft programa...!!!

GSM Master cybercom's Avatar
    Clan br.
    128
    Registrovan
    Oct 2005
    Godina
    46
    Br. postova
    718
    Hvala
    16
    Pohvaljen 67 puta u 39 postova
    Evo ovako da pojasnimo stvari u Srbiji i Vojvodini (naravno).Do sada se svodilo sve na to da se konsultovalo sa tuziocem (a koliko tuzioca toliko irazlicitih tumacenja sluzbenog zakonika),od skoro je nesto sasvim drugacije.Naime kloniranje i zloupotreba SIM karica je bila isto kao i zloupotreba PLATNIH kartica,dok pre neko vreme,takodje,nije izasao zakon o zloupotrebi SIM kartica.Tako da zloupotreba SIM kartica od skoro se moze okarekterisati kao KRIVICNO delo i jako je bitno u koju svrhu je upotrebljenp.
    Da neduzim,od skora jeste ZAKONOM zabranjeno KLONIRATI kartice posto one iste nisu u vlasnistvu fizickog lica nego su u celosti vlasnistvo GSM provajdera !

P.S. 1K% tacna informacija i nepitajte me odakle mi !

P.S.S. Isto tako prodaja uredjaja koja sluzi za zloupotrebu SIM kartica podleze krivicnom delu !

GSM Guru Djole's Avatar
    Clan br.
    1230
    Registrovan
    Apr 2006
    Godina
    39
    Br. postova
    194
    Hvala
    1
    @cybercom

Uredjaji koji se koriste za kloniranje ne sluze iskljucivo za tu namjeru tako da ne vjerujem da je prodavanje istih kaznjivo.

Clan br.
    128
    Registrovan
    Oct 2005
    Godina
    46
    Br. postova
    718
    Hvala
    16
    Ooooo,druze moj itekako je kaznjivo (novim zakonom),nemam vremena da ti objasnjavam sada.mozda kasnije malo na ICQ

GSM Master
    Clan br.
    290
    Registrovan
    Nov 2005
    Br. postova
    254
    Hvala
    0
    Citiram Original postovao cybercom
    Ooooo,druze moj itekako je kaznjivo (novim zakonom),nemam vremena da ti objasnjavam sada.mozda kasnije malo na ICQ
    Netacno - da kazem - neprecizno.

Po toj logici i proizvodjaci nozeva bi trebali da zavrse iza resetaka, jer se i najobicnijim kuhinjskim nozem moze izvrsiti najteze krivicno delo.

Stvar je samo u tome za sta se odredjeni uredjaj deklarise. Niko ti ne moze zabraniti da kupis/prodas uredjaj sa kojim ces ocitavati imenik iz SIM kartice. I tako ga deklarises, a to da li ce se tim uredjajem citati KI i IMSI - to treba dokazati. To sto se sa njim to moze uraditi, ne svrstava proizvodjaca istog u izvrsioca krivicnog dela ili pomagaca u izvrsenju istog.

Pa i proizvodnja i izvoz orizja je potpuno legalna privredna grana, a to za sta ce to oruzje kupac da koristi - to je njegov problem.

Da rezimiramo - kloniranje se moze smatrati krivicnim delom, ali pre svega ga treba dokazati. Takodje - ne vidim interes provajdera kao vlasnika originalne kartice u tome da u situaciji gde vise dobija nego sto gubi (a ne gubi nista), tuzi nekoga za kloniranje, a kamo li da pokrene neku istragu.

Druga je prica kada se kloniranje vrsi da bi se izvrsilo neko krivicno delo (osim kloniranja radi kloniranja). Za svoje potrebe - tesko da ce iko imati problema sa tim.

Kod nas sve funkcionise po sistemu - dok te neko ne prijavi - nema problema. A ako kloniras svoje kartice, recimo da bi vise brojeva imao na jednoj, tesko je da ces zbog toga samog sebe prijaviti.

Clan br.
    128
    Registrovan
    Oct 2005
    Godina
    46
    Br. postova
    718
    Hvala
    16
    @aleksanalek

Uzmi novi zakonik pa procitaj,ja jesam pre neki dan !

Kada krecemo sa navodjenjem,ajde :

"Takodje - ne vidim interes provajdera kao vlasnika originalne kartice u tome da u situaciji gde vise dobija nego sto gubi (a ne gubi nista), tuzi nekoga za kloniranje, a kamo li da pokrene neku istragu."

- Bas zbog toga je i usvojen novi zakonik,licno sam upoznat !

"Druga je prica kada se kloniranje vrsi da bi se izvrsilo neko krivicno delo (osim kloniranja radi kloniranja)."

- Uopste nekontam ovo,ali da ti bude ! Koniranje radi kloniranja ????

No,dali sam upravu ili nisam,nije bitno,uglavnom zakonik uruke i netrebas ga tumaciti jako je lepo napisano sve,netreba ga uopste tumaciti kao neke zakone do sada.

P.S. Procitaj ga prvo pa ga onda mozes komentarisati,ja jesam,zato sam i dao komentar !

NIsi naveo i ovO STO SAM NAPISAO :

"Tako da zloupotreba SIM kartica od skoro se moze okarekterisati kao KRIVICNO delo i jako je bitno u koju svrhu je upotrebljenp."

Balkan GSM Team dojran's Avatar
    Clan br.
    53
    Registrovan
    Sep 2005
    Godina
    52
    Br. postova
    1.213
    Hvala
    158
    Pohvaljen 204 puta u 104 postova
    Kaznjivo je , hehe, zavisno do situacije i kako kome odgovara.Naime, na ovim prostorima(Ex YU) je toliki javasluk, da cisto sumnjam da se zakoni provode ,bas kako je napisano.Usput, sve to dodvodi do onog "Yeb'o lud zbunjenog"

GSM Master Inovator's Avatar
    Clan br.
    247
    Registrovan
    Oct 2005
    Br. postova
    670
    Hvala
    20
    Pohvaljen 52 puta u 29 postova
    Citiram Original postovao MC DADO
    To je ista stvar na koju nema pisani zakon kao kod bilo kojeg krekiranog Microsoft programa...!!!
    po EULA-i smiješ napraviti jednu sigurnosnu kopiju original MS SW-a sve dok imaš original i pripadajuću licencu. jasno, za vlastite potrebe.

Kloniranje SIM kartica u HR jest kažnjivo, jer time možeš nanijeti štetu i operateru i vlasniku kartice. uglavnom, duga priča, no teško da će te koji sudac ovdje pustiti bez kazne za to djelo

GSM Guru V-mobile's Avatar
    Clan br.
    432
    Registrovan
    Nov 2005
    Godina
    58
    Br. postova
    140
    Hvala
    3
    Pohvaljen 4 puta u 2 postova
    Predlažem da ne tumačimo sami ono što neki prepričavaju, nego da napišemo koji točno ČL. kojeg Zakona to zabranjuje pa onda možemo raspravljati, a ne prepričavati.

GSM Senior misel's Avatar
    Clan br.
    65
    Registrovan
    Sep 2005
    Godina
    56
    Br. postova
    64
    Hvala
    0
    ha ebem li ga onda sam definitivno terorista jer imam 16 nozeva i 3 butan boce u kuci i to jos sa upaljacem ,sa kojima potencijalno mogu biti opasan po drzavu i okolinu posto ih mogu upotrebiti protiv ljudi i imovine,a ne smem ni da spomenem posedovanje auta kao KD jer ga mogu napuniti bocama i uleteti medju masu.Sve je KD jer zivimo u policijskim drzavama,imao sam krupnu neprijatnost pre par dana bas sa organima jer oni iz svog neznanja a prava koja iz KZ imaju mogu da te lise slobode kad god hoce.Zapravo u Srbiji smo svi sumnjivi a tesko mozes dokazati drugacije,

GSM Guru Djole's Avatar
    Clan br.
    1230
    Registrovan
    Apr 2006
    Godina
    39
    Br. postova
    194
    Hvala
    1
    @misel

Navuces nam jos i DB

GSM Master hallo's Avatar
    Clan br.
    26
    Registrovan
    Aug 2005
    Godina
    48
    Br. postova
    313
    Hvala
    73
    Pohvaljen 63 puta u 36 postova

@Stevo..

...ejst'...Milenko je izmedju ostalog nayebao i zbog toga....za skorasnje info o njemu pitajte @MackoGSM...xexexe
    A ProPo teme...@Cyber JESTE u pravu....Kloniranje SIM kartice JESTE krivicno delo...ko neveruje neka kaze da ga prijavim u Telekom, Telenor, pa ce da vidi...VIP je pametnije odigrao....SIm kartice su V2 Algo...xexexe....ALI ako ja imam papir na kome stoji potpis KORISNIKA kartice...JA sam cist...

GSM Junior Chip's Avatar
    Clan br.
    2866
    Registrovan
    Nov 2006
    Godina
    42
    Br. postova
    2
    Hvala
    0
    Jedna ispravka... Nije Milenko, vec Milinko...

GSM Senior
    Clan br.
    1328
    Registrovan
    May 2006
    Godina
    43
    Br. postova
    78
    Hvala
    16
    Pohvaljen 10 puta u 5 postova
    Da im hebem kevu baš... Saću baš da pustim mejl VIPU u kojem ću da tražim IMSI i Ki, jer mi je potreban, jer sam poslovan čovek, i stalno putujem Srbija, Bosna, CrnaGora, Makedonija, i iz svake zemlje imam broj, i plaćam oko 50 eura mesečni račun, pa ako žele mojih 50 evra mesečno, hoću da ubacim njihov broj na moj klon, a ako ne žele, ja ću da nastavim te pare da dajem konkurentskom partneru... Da vidim šta će mi odgovoriti? Valjda neće murija da mi zakuca na vrata?

BTW, zna li neko, imam stare MOBTEL kartice od pre Hrista, kada bi ih sada zamenio za nove lepe sjajne Telenor, da li bih te nove mogao da očitam? Da se ne zakovem sa njima, pa da se zakitim...??

GSM Master tomican's Avatar
    Clan br.
    1009
    Registrovan
    Mar 2006
    Br. postova
    534
    Hvala
    56
    Pohvaljen 29 puta u 22 postova
    Sto bi rekao Nikola Pasic "Svi ste u pravu". Naime najnovijim zakonom donekle, nije receno do kraja, da je klon zabranjen jer je vlasnistvo provajdera, opet diskutabilno, ako sam je kupio na trafici ja mogu i da je isecem i bacim?, ali niko ne moze da ti zabrani da uradis "kopiju" kartice, kao sto mnoge licne stvari kopiras, izvod iz maticne, drzavljanstvo i ostalo, ali mora da se overi.
    Ja koristim kopiju vozacke dozvole, naravno overene, i do sada nisam imao problema.
    Provajderi znaju da im se kartice kloniraju, sem nekih, ali to mogu da utvrde samo ako ih vide licno, u funkciji to se ne vidi. Bilo je slucajeva da su ljudi ukljucivali obe kartice odjednom i dok 064 ne pravi problema, 063 istog momenta suspenduje karticu, i onda dolazi do natezanja, odnosno da se plati neka vrsta kazne, uzmu pare, i onda puste karticu u promet, licno iskustvo.
    Provajderu se ne isplati da tuzi iz vise razloga, nicim ga nisi ostetio, ali je onda na losem glasu.
    Sada sud, kakvi su oni ne mogu da rese ni jednu prostu parnicu a kamoli da zloupotrebu kartice, kao sto rece cybercom u "zakonu", procitao sam ga ali je toliko supalj, kao i svi do sada, da na kraju se ide na vansudsko poravnanje, odnosno dogovor.
    Milinko je platio ceh svojom gluposcu sto je klonirane kartice koristio i on.

p.s. VIP nikada, i ne samo on nece ti dati to sto trazis, vec pokusano, a nove 063 se lako iscitavaju.

GSM Senior
    Clan br.
    1328
    Registrovan
    May 2006
    Godina
    43
    Br. postova
    78
    Hvala
    16
    A nove 064? Jer mi je original spržen, ja koristim klon, ali mi original ne radi...

Clan br.
    26
    Registrovan
    Aug 2005
    Godina
    48
    Br. postova
    313
    Hvala
    73

Xexexex..

Citiram Original postovao Chip
    Jedna ispravka... Nije Milenko, vec Milinko...
    ..naravno MILINKO ISAKOVIC....
    "A nove 064? Jer mi je original spržen, ja koristim klon, ali mi original ne radi..."...sta sad konkretno pitas...ako koristis Clone znaci da je ta originalna vec iscitana...hoces iz Clone da iscitas IMSI i Ki?

GSM Senior
    Clan br.
    1328
    Registrovan
    May 2006
    Godina
    43
    Br. postova
    78
    Hvala
    16
    Ne nego bih voleo da mi je i original ispravan, znači da izvadim novu sa istim brojem, pa ta nova koju dobijem da li je čitljiva? Pa posle od nje napravim klon...

Clan br.
    26
    Registrovan
    Aug 2005
    Godina
    48
    Br. postova
    313
    Hvala
    73

Samo su poneke...

Citiram Original postovao Majstor
    Ne nego bih voleo da mi je i original ispravan, znači da izvadim novu sa istim brojem, pa ta nova koju dobijem da li je čitljiva? Pa posle od nje napravim klon...
    ..kartice iz BizNET-a MTS-a AlgoV2 odnosno "necitljive", mada novi paket sto je dosao u MTS je ponovo Ericsson HLR tako da moze biti za ubuduce problema sa citanjem...

GSM Guru goranfri's Avatar
    Clan br.
    2317
    Registrovan
    Sep 2006
    Godina
    50
    Br. postova
    127
    Hvala
    21
    Pohvaljen 10 puta u 7 postova
    O64 ova nova 3G ne moze,nemoj nju da uzimas.

GSM Junior Chip's Avatar
    Clan br.
    2866
    Registrovan
    Nov 2006
    Godina
    42
    Br. postova
    2
    Hvala
    0
    Citiram Original postovao haloservis
    ..kartice iz BizNET-a MTS-a AlgoV2 odnosno "necitljive", mada novi paket sto je dosao u MTS je ponovo Ericsson HLR tako da moze biti za ubuduce problema sa citanjem...
    Informacija iz prve ruke - od zaastupnika

GSM Senior
    Clan br.
    1328
    Registrovan
    May 2006
    Godina
    43
    Br. postova
    78
    Hvala
    16
    Onda da ne čačkam ja mnogo, ovo što imam, imam, i da čuvam... Nije lepo to što nam rade....

GSM Junior
    Clan br.
    518
    Registrovan
    Dec 2005
    Br. postova
    2
    Hvala
    0
    Mozda bih mogao da Vam dam najiscrpnije infomracije o svemu, da se bavite nagadjanjima. Nisam imao do sada nikakvih pravnih posledica, mada je sudjenje (6 godina) jos uvek u toku. Postoje tu razlicite stvari na koje se treba obratiti paznja... ako vas interesuje mogu Vam dati iscrpnu informaciju.

Inace posao ide nikada bolje, tu su i ugovori sa svim svetskim operaterima....

Voda, T, o2, orange... cak po nesto i sa MTS-om

Cujemo se

GSM Junior
    Clan br.
    518
    Registrovan
    Dec 2005
    Br. postova
    2
    Hvala
    0
    Comp 128 V2 se moze citati, radi se samo o malo promenjenoj memorijskoj lokaciji... Cita se skoro ko bilo sta drugo:

Ajde neka mi neko da broj 064... Mozda moze i iz etra nesto da se procita

GSM Senior
    Clan br.
    1328
    Registrovan
    May 2006
    Godina
    43
    Br. postova
    78
    Hvala
    16
    Ja ti dam broj, i ti meni pošalješ Ki i IMSI ? Na to misliš?

Banned
    Clan br.
    8204
    Registrovan
    Oct 2007
    Br. postova
    3
    Hvala
    0
    Citiram Original postovao Milinko Isakovic
    Mozda bih mogao da Vam dam najiscrpnije infomracije o svemu, da se bavite nagadjanjima. Nisam imao do sada nikakvih pravnih posledica, mada je sudjenje (6 godina) jos uvek u toku. Postoje tu razlicite stvari na koje se treba obratiti paznja... ako vas interesuje mogu Vam dati iscrpnu informaciju.

Inace posao ide nikada bolje, tu su i ugovori sa svim svetskim operaterima....

Voda, T, o2, orange... cak po nesto i sa MTS-om

Cujemo se
    Pa interesuje nas , daj neki info

GSM Master dejan@'s Avatar
    Clan br.
    925
    Registrovan
    Mar 2006
    Godina
    38
    Br. postova
    311
    Hvala
    0
    Pohvaljen 1 put u 1 postu
    Citiram Original postovao misel
    Jest barate ako te uvate da kloniras karticu neces vadit kosti iz zatvora!!!Ma ko ih yebe a sta je dekodiranje jel to kaznjivo,yebi ih sve uzmi sve sto ti zivot daje i pici dalje!!!!Pozdrav!!!

GSM Junior
    Clan br.
    8489
    Registrovan
    Oct 2007
    Br. postova
    1
    Hvala
    0
    Da ne otvaram novu temu, imam pitanje:
    Da li je moguce klonirati karticu ako kartica nije fizicki prisutna?
    Da li poslatu sms poruku mogu primiti obe klon kartice u isto vreme?

Hvala

GSM Master
    Clan br.
    290
    Registrovan
    Nov 2005
    Br. postova
    254
    Hvala
    0
    Citiram Original postovao sare
    Da ne otvaram novu temu, imam pitanje:
    Da li je moguce klonirati karticu ako kartica nije fizicki prisutna?
    Ne, osim ako ti sa mreze daju KI i IMSI, a to je u principu - nemoguce.

Citiram Original postovao sare
    Da li poslatu sms poruku mogu primiti obe klon kartice u isto vreme?
    Ne - SMS, kao i poziv prima samo telefon sa karticom koja je za mrezu aktivna u tom trenutku.

Obe mogu da budu istovremeno na mrezi, ali samo ona koja je poslednja nesto radila (slala SMS, pozivala) smatra se aktivnom za mrezu.

-------VIP member------ legija's Avatar
    Clan br.
    108
    Registrovan
    Oct 2005
    Br. postova
    1.276
    Hvala
    13
    Pohvaljen 308 puta u 150 postova
    Ma sve moze, samo rokaj !

GSM Senior atari's Avatar
    Clan br.
    296
    Registrovan
    Nov 2005
    Br. postova
    91
    Hvala
    0
    Citiram Original postovao aleksanalek
    Ne, osim ako ti sa mreze daju KI i IMSI, a to je u principu - nemoguce.

Ne - SMS, kao i poziv prima samo telefon sa karticom koja je za mrezu aktivna u tom trenutku.

Obe mogu da budu istovremeno na mrezi, ali samo ona koja je poslednja nesto radila (slala SMS, pozivala) smatra se aktivnom za mrezu.
    moguce je skinuti ki i imsi iako ne idu kroz etar, i to je vec provaljeno par godina unazad, javno je ibm to pokazao na svojoj prezentaciji. Ja kloniranje ne radim vec vise od 5 godina a secam se kad sam se sa time zezao jos dok nije bilo praznih kartica nego sam pravio sa pikom i seriskim eepromom....
    btw mene su hteli da navuku relativno skoro da odradim neki klon i da me roknu, i to neki u muriji kojima sam se zamerio...

GSM Senior
    Clan br.
    1328
    Registrovan
    May 2006
    Godina
    43
    Br. postova
    78
    Hvala
    16
    Stalno mi stizu obavestenja o novim porukama na ovoj temi, a nigde nema novih poruka? Malo sam zbunjet...

Slicne teme

1. SIM Card Data Recovery Software v.3.0.1.5
    Postovao Inovator u forumu SIM i Memorijske kartice
    Odgovori: 18
    Zadnji post: 29-01-12, 23:45
  2. k500 sim kartica
    Postovao role u forumu SonyEricsson HW sekcija
    Odgovori: 2
    Zadnji post: 20-06-08, 13:58
  3. Kloniranje SIM kartice
    Postovao Stevan Stevanovic u forumu SIM i Memorijske kartice
    Odgovori: 2