Prikazivanje rezultata 1 do 5 od 5

Tema: SimScan problem

GSM Junior
    Clan br.
    5207
    Registrovan
    May 2007
    Br. postova
    5
    Hvala
    0
    Pohvaljen 0 puta u 0 postova

SimScan problem

....dakle,povezem programator-tivald,pokrenem simscan 2.01 by Dejan Kaljevic,komunicira sa karticom na 3.57 Mhz,ide skeniranje normalno,otprilike sat vremena,pronadje ki,ovo ono,ali ali kada zavrsi i treba sacuvati fajl,samo se blokira i pomaze samo W task manager...doduse napravi "nesto".dat,i naravno kada pokusam da to upisem u 6 in 1 prijavi - "selected file error" !?!
    vozim XP profesional,ali da li je to problem,PC normalno komunicira sa programatorom!? ima li ko ideju?

GSM Master GSMBoriss's Avatar
    Clan br.
    1703
    Registrovan
    Jun 2006
    Godina
    34
    Br. postova
    535
    Hvala
    104
    Pohvaljen 77 puta u 32 postova
    cekcek nesto neradis kako valja 6in1 mislis na sim max karticu?

TiVald Sim Interface moze da upisuje samo u Green 2 i neide upisivanje preko samog programatora vec rucno upisujes ki i imsi a u samo Green 2 upisujes eeprom i pic fajlove da bi dobio program koji sluzi za unos brojeva i sam rad klon kartice.

bilo bi dobro kad bi malo bolje pojsanio sta ti pokusavas i sa kojom karticom

GSM Junior
    Clan br.
    5207
    Registrovan
    May 2007
    Br. postova
    5
    Hvala
    0
    Pa koliko sam ja u stvari uspeo da saznam bistreci Google: prva ideja je bila to sto ti kazes greencard+simEMU t.j. upises bootloader (jdm smart card programator) pa pomocu simemu configuratora napravis odgovarajuci eeprom file,zavisno od tipa greenke koji onda pises sa smartmouse/phoenix.Razlika izmedju ova dva je u Low ili high nivou reseta,sto opet zavisi od software-a koji koristis za upis.. e onda kad takvu karticu bocnes u mob dobijes simemu meni i onda rucno kucas na telefonu ono sto iscitas sa simscan, (skracena varijanta phoenix..).
    pa sam onda ja pribavio sebi Tivald=JDM-smartmouse-phoenix programator,ali nisam uspeo da nadjem prazne greenke...i slucajno sam naisao na SIMMAX 6 u 1... e sad shema SimScaner-a,moze da se nadje na netu i ja mudro zakljucim da je to takodje phoenix...
    Za SimMax 6 in 1 koristi se GSM utility v.5.15 (SimScaner+SimEditor) koji radi sa usb programatorima i koji kod mene na RS232 NE RADI! skinuo sam software,doduse kada rucno pokrenem simscan vidi karticu,prodje test i tako mogu da iscitam Sim,ali takav .dat je neupotrebljiv za SimScaner...
    Pokusao sam i sa verzijama v.4.8; v.5.16; v.6.3! Zanimljivo je da ove verzije rade!,pokrenem simscan,iscitam sim,sacuvam .dat,ali kad pokrenem Write Sim-Read v.4.8 prijavi "Invalid Card",a ove ostale se zabudale ,sto mislim da je ok,one su za druge tipove SimMax-a...
    Mislim da problem nije u Tivaldu,svi ti interfejsi su samo drugacije krsteni,osnova je Phoenix,ispravi me ako gresim, potrazi na netu postoji i jonis programator i uporedi ih shematski,sve se svodi na isto,ne znam samo zasto nece...

Na svu srecu,jos nisam spalio karticu,uprkos silnim eksperimentima,korektno se prijavi u mobu,samo sto su brojevi prazni...

GSM Master GSMBoriss's Avatar
    Clan br.
    1703
    Registrovan
    Jun 2006
    Godina
    34
    Br. postova
    535
    Hvala
    104
    Pohvaljen 77 puta u 32 postova
    vidi druze sim max kartice su vec iprogramirane i ti ih vise nemozes programirati tj mozes samo deo kad unosis brojeve i kad ih brises ali to moras raditi sa sim max readerom posto on iscita sebi odgovarajuci zapis koji se razlikuje u potpunosti sa iscitanim simom sa recimo jdm programatorom jer on u svom zapisu iscita samo ki i imsi koji ti unosis rucno u vec isprogramiranu karticu sa sim emu programom, dok sim max ima vec svoj program u sebi i mozes jedino programatorom tj sim max interfejsom da upises iscitane kartice znaci uzaludni su ti pokusaji da sa Tivaldom upisujes pic i eeprom u sim max karticu kad je vec ono isprogramirana niti mozes iscitati valjan zapisa sa Tivaldom da bi mogao da upises u sim max, znaci Tivald + Green2 je ispravna kombinacija kao i SimMax reader + SimMax 6in1

GSM Junior
    Clan br.
    5207
    Registrovan
    May 2007
    Br. postova
    5
    Hvala
    0
    opet se nismo razumeli,nisam ni pokusao da upisem pomocu JDM-a...to je jasno,SimMax nije cak ni baziran na picu... setovao sam tivald kao phoenix,sto odgovara simscanu-mislim na hardverski deo,i iscitavanje originalnih sim mi odrade sve verzije osim one koja treba...

tivald+simscaner radi...
    Izmenio Inovator : 11-08-07 u 22:46

Slicne teme

1. 6500c problem
    Postovao top1 u forumu BB5 modeli
    Odgovori: 1
    Zadnji post: 07-07-08, 16:46
  2. D800 kamera problem
    Postovao vilim u forumu M46 i starije serije
    Odgovori: 14
    Zadnji post: 04-01-08, 18:45
  3. Unlock 6630 Problem